Diagnostika OBDII Bluetooth

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
Shinnok
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14. lis 2013 14:31:49

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od Shinnok »

hodis sem link zkade si to presne kupoval dikec
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Tady-tudy, je to z UK, pošta free, dodanie cca 10 dní, 100% stav

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.com/itm/Mini-V1-5-ELM327-OBD2-Bluetooth-Auto-Car-Scanner-Diagnostic-Tool-For-Android-UK-/261303432748?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item3cd6e5f62c
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

Skúšal som to ,tak ako je to tu popísané. Modul komunikuje s telefónom, po zasunutí sa spáruje a kontrolna dioda na ňom svieti. Program však stále odpovedá, že riadiaca jednotka sa nepripojila. Skúšal som to na inom aute a tam to funguje . Telefon je v poriadku, modul je v poriadku. Vzájone sú v spojení, len riadiaca jednotka sa nenačíta. Nemáte nejakú skúsenosť. Možno som niečo zle nasatavil . Program v telefone je ten odporúčaný tu v diskusii.

Xantia 2.0 HDi 80 kw , r. 1999
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Ahoj, pozeral som tie nastavenia ale nenašiel som nič extra, akurát som si všimol že tam mám zaškrtnuté Faster communication v nastaveniach-obd2 adapter settings-5. možnosť zvrchu.

Možno musíš dlhšie počkať, niekedy sa to pripojí hneď a niekedy, hlavne počas jazdy to trvá aj 30 sekúnd.
Prípadne skús zmazať to spárované OBD a spáruj to znovu. A odporúčam to pripojiť až po naštartovaní, prípadne po otočení kľúča do polohy pred naštartovaním.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od DukeVanZoom »

peterkoo - kde si sehnal to bluetooth OBD? ja jsem ho kupoval na ebayi, ale nedosel mi, takze mi prodejce vratil penize...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Vyššie je link :-)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od DukeVanZoom »

Prehlid jsem... objednano.. :) Diky.
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

Tak som to rozchodil. Už telefon komunikuje s ECU. Kontakty v zásuvke boli zanesené. Prestriekal som to sprejom na kontakty a beží to. Len sa mi nepodarilo nastaviť iné udaje . Ukazuje my to otáčky, teplotu , rýchlosť, podtlak , polohu plynovéhom pedálu a zrýchlenie. Údaje ktoré vlastne vôbec nepotrebujem, lebo sú na palubovke. Poloha pedálu je tak isto na figu. Potreboval by som tú spotrebu a niečo, čo neukazujú originál prísproje. Nenašiel som však ako sa to dá nastaviť. O spotebe v menu nie je žiadne zmienka.


Xantia II '99 Break HDi Exclusive
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

V základnom menu klikneš na realtime info, zobrazia sa ti tie budíky. Klasicky ako widgety na telefóne na ne klikneš (dlhšie podržanie) a môžeš mazať. Ak podržíš prst na prázdnej obrazovke tak sa ti zobrazí ponuka a vyberieš add display. Zobrazí sa ti ponuka. Vyberieš aký typ,vyberieš veľkosť a z poslednej ponuky vyberieš požadovaný údaj. Tá ponuka sa dá posúvať hore-dolu.
Tých plôch kde môžeš pridávať je až 7, ale ja som si to zredukoval na 3... Ak si nebudeš dať vedieť rady napíš sem...
K tej spotrebe, pozri si celkom prvý príspevok v tejto téme.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

Tak som vyskúšal všetko možné, ale ikonky , ktoré sú v tom prvom príspevku sa nedajú nájsť. Dokonca som napríklad vymenil ikonku teploty za inú a tá ikonka treploty sa úplne stratila. Program ju už nikde neponúkal. Ak si dám ikonku, na ktorej sú spolu naraz všetky merané údaje, tak tam tú teplotu ukazuje. Ale dať ju do samostatného budíku sa už späť nedá. Ikonku o batériia spotrebe , ako je to na obrízku v pervom príspevku, program neponúka . A tie vymenené , čo boli predtým na obrazovke tak isto nie. Ako sa teda predtým dostali na obrazovku, keď nie sú v ponuke ? Tak neviem , asi je to celé nanič.
Odpovědět