Diagnostika OBDII Bluetooth

centrál, dálkové ovlďádání, rádia, alarmy...
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Nechápem prečo by to malo byť na nič. Musíš sa s tým len naučiť robiť. Ten obrázok je z môjho telefónu. Všetky tie prednastavené som zmazal a vybral som si sám čo tam chcem mať. Batériu pridáš tak že vyberieš z ponuky "Digital display" a následne je úplne na spodku ponuky "Voltage OBD" a je hotovo. Tie názvy sa dajú meniť, pre vysvetlenie to ja sám som to zmenil na Battery miesto Voltage.
Pripájam screenshoty aby si mal ako takú predstavu ako na to.

Zmenu zobrazovaného názvu spravíš takto:

Podržíš napríklad dlho budík Voltage, vyberieš Display Configuration - Change title - a už len prepíšeš zobrazovaný názov na "Batéria"
Přílohy
Screenshot_2013-11-19-15-52-16.png
Screenshot_2013-11-19-15-52-16.png (55.61 KiB) Zobrazeno 10573 x
Screenshot_2013-11-19-15-52-37.png
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

ďakujem. Medzi tým som na to prošiel, len som hľadal tú batériu a našiel som len to OBD, ktoré ukazovalo napätie. Teraz je mi jasné, že si to premenoval, preto tam bola batéria. Nastavil som aj tie ikonky o spotrebe, ale neukazuje to vôbec nč. Ani pri prezeraní ponuky za behu motora to nie je ozančené zelenou farbou. Súhrn senzorov však hlási, že palivová sústava je pripojená. tak že mi už funguje všatko, okren toho najpotrebenjšieho. Spotreba . :-))
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Tak to áno, kvôli tej som to kupoval aj ja :D

Ale trošku poradím - pôjdeš do nastavenia - OBD2 adapter settings - boost calculation method a vyberieš MAF senzor a nie preferovaný MAP, to bude mať za následok že pri zaradenej rýchlosti pri jazde z kopca ti bude zobrazovať spotrebu 0l a nie 30l alebo dokonca 90l...
Takisto na neutrály to bude zhruba 2,3l namiesto bludov.
Čítal som že niekde sa dá nastaviť aj odchýlka, "keď si je človek istý že mu to žerie menej, ale tak dopodrobna som sa tomu nevenoval"...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

zajtra to skúsim. Ale mne neukazovalo žoadne bludy. Mne neukazovalo vôbec nič. Ak to nepôjde, tak budem musieť ten telefón používať na telefonovanie :-)

ďakujem za to, že si mal so mnou trpezlivosť.
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Vyber z ponuky Litres per 100 kilometers (instant-momentálna, average-priemerná). Mne ju zobrazuje, takže by malo aj tebe...
Povenujem sa tomu viac, len teraz ma trápi väčší problém-ventilátor kúrenia :(
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

Tak definitívne . Pri akomkoľvek nastavení v mojej xantii spotrebu paliva nepočíta. Proste neukazuje bludy, ale vôbec nič. V menu tieto veličiny nepodsvieti ani zelenou farbou, čiže nie sú vôbec v ponuke. Škoda , to jediné som potreboval. Všetky ostatné ukazovateľe sú iba tak pre zábavu. Napríklad ukazuje zaťaženie motora. Na voľnobeh je zaujímavé, že ak zapnem svetlá, zaťaženie sa pri voľnobehu zvýši o 10% . Dobrý je aj ukazovateľ skutošnej rýchlosti podľa GPS. Ale to, že rýchlomer auta ukazuje tak 3-4 km/h menej, je známe aj bez neho. Priebeh vzduchu v saní je tak isto pre vodiča nepotrebná veličina. Tak isti aj poloha pedálu plynu. Zábava je aj G -senzor, ktorý ukáže priebeh a velikosť preťaženia . Niečo podobné ako pri prenose z F1 , kde sa presúva tá značka v kruhu. Tu ostáva však aj čiara , kde sa behom jazdy senzpor presúval. Využiteľný je aj údaj o stave batérie. Ostatné veci sú na palubovke a tak je ich znásobiť rovnakými údajmi z OBD nepotrebné.

Xantia XII , 1999 , exclusive 2.0 HDi , 80 kw

Ešte že ma to nestálo nič. Smartfon som mal a snimač OBD som dostal grátis od človeka čo si kúpil iPad a na windous program nefunguje.
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Ono, ten modul je primárne určený na čítanie závad vozidla, prípadne ich mazanie aby si nemusel s každou chybou ktorá svieti jazdiť do servisu a cálovať len preto aby si zistil čo je vo veci.

To že ten program dokáže zobrazovať iné údaje je už len robota jeho tvorcov... Na niektorých vozidlách funguje všetko, inde nie. Problém bude niekde v nastavení pretože mne spotrebu zobrazuje a máme totožné autá. To že je tam odchýlka je už vec druhá, vzhľadom na to že nemáme potrebné senzory z ktorých by cez OBD II zásuvku program vyčítal údaje o spotrebe.
Zobrazuje to viacero vecí. Mne napr. teplotu vody, teplotu nasávaného vzduchu, čas zrýchlenia spomalenia a kadečo iné...

Asi toľko k tomu odomňa...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

zrejme nie sú v mojej zásuvke napojené rovnaké senzory ako u teba. Ale v súhrnej správe o senzoroch je uvedené, že palivová sústava je zapojená. Ale to budú asi iné senzory, niež tie, ktoré sú potrebné na výpočet spotreby. Skúsim to v inom aute.
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od xantiauto »

Ešte som našiel nastavenia v profile auta a je tam možnosť nastaviť OBD protokol. V ponuke je asi 10 protokolkov. Na nete som nenašiel jednoznačne stanovený protokol pre toto vozidlo. Nevie niekto aký má byť nastavený ?
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBDII Bluetooth

Příspěvek od peterkoo »

Mám to nastavené takto, prvé 2 screeny sú z profilu vozidla a tretí je z nastavení - OBD2 Adapter Settings...
Viac ti už asi nepomôžem...
Přílohy
Vehicle.png
Vehicle2.png
OBD.png
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět