Jak na opravy před panelákem?

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
Zamčeno
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od zombeek »

Ahojte,

snažím se na autě si toho co nejvíc udělat sám, byť z toho má divadlo 12poschoďový panelák :) Mechanické práce se dají, ale jak tepelné úpravy elektriky (pájení, smršťování)? Uvažoval jsem o měniči, ale nedaří se mi najít horkovzdušnou pistoli na smršťování bužírek s malou watáží, abych nemusel kupovat měnič za x tisíc. A pak jsem našel tento kapesní plynový hořák s nástavci. Má se s tím dát i pájet. Máte někdo zkušenost s tímto typem udělátek? Na co si dát pozor při koupi a tak.
A pak bych ještě rád pořídil zvedák-panenku, ať můžu auto rychle posadit na kozy. Budu vděčný za jakoukoliv radu - jako výšku/zdvih, značku, kde koupit levně, prostě cokoliv užitečného :)

Díky, Lukáš.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od xantiauto »

ak chceš zdvihák pre panelák, skús toto : http://www.jh6.cz/Web/produkty.php?naze ... n=Autolift
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od xantiauto »

Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od zombeek »

Díky za nabídku :-D No, jednak to musím mít taky kde skladovat (sklepní kóje 1x1m už je i tak přecpaná k prasknutí), a asfalt tady na parkovišti se ani zdaleka nepodobá podlaze v dílně. A cena - 30 000 Kč? Bych tím zdvojnásobil cenu auta :roll:
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Uživatelský avatar
Varec
Příspěvky: 28
Registrován: ned 26. čer 2011 13:41:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od Varec »

Ahoj,ten plynový hořák jsem před časem měl.Chtěl jsem ušetřit a koupil jsem levnější,před deseti lety asi 900,- Kč a neudělal jse s tím vůbec nic.Právě mi šlo taky o to pájet tam, kde není elektřina.Nešlo to regulovat a cín se přepaloval, no hrůza.A ten horkovzdušný nástavec se mi rozbil hned při prvním použití.
Jinak páječka existuje i na 12V a smršťovací bužírku můžež nouzově nahřát nad zapalovačem v takové vzdálenosti aby se nespálila, mám to vyzkoušené, jenom je pak troch očouzená.
Xantia X1,stříbrná metal.,1.6I,r.v.05/1995
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od xantiauto »

zombeek píše:Díky za nabídku :-D No, jednak to musím mít taky kde skladovat (sklepní kóje 1x1m už je i tak přecpaná k prasknutí), a asfalt tady na parkovišti se ani zdaleka nepodobá podlaze v dílně. A cena - 30 000 Kč? Bych tím zdvojnásobil cenu auta :roll:



cenu som nepozeral, ale asi tak pred rokom som sa o to zaujímal a cena bola tak do 15 000 . V zloženej polohe to má na výšku do 10 cm , takže to okolo múru na stojato vojde všade. No a tá podlaha nemusí byť ako v dielni. Na Yu tub je viac videí , používajú ho aj von a zdvíbať sa dá aj bez vrtačky. Stačí kľuka. Ja o tom uvažujem , že to kúpim. Viem si skoro všetko urobiť sám a behanie zdvihákom a trojnožkou na podloženie je na nervy. A pri cenách " servisov " sa to vráti rýchlo. Naviac sa to dá určite niekomu požičiať , ak niekto potrebuje robiť na aute , za nejaké rozumné požičovné . :-))
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od PaM »

Používám "dvoupístovou" panenku . Celkově zasunutá je velmi nízká, ale zdvih má cca 20 - 22cm.

Mám dva ty 2,7 tun, ten první...
http://www.zodstipa.cz/kategorie/hydrau ... edaky.aspx

Pokud potřebuješ větší zdvih, jsou pojezdové-nůžkové až do 80cm
http://www.uni-max.cz/hydraulicky-zvedak-hj-2-800/d/

nebo s menším zdvihem:
http://www.uni-max.cz/hydraulicky-zvedak-2-t/d/

Tyto zvedáky ale nedoporučuju dávat pod prahy, ale pouze pod nápravy. Prahy to dokáže zničit, vyhnout uchyt když to špatně pojíždí po zemi a nedostatečne vtahuje pod auto.
Obrázek
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od zombeek »

Varec píše:... Nešlo to regulovat a cín se přepaloval, no hrůza.A ten horkovzdušný nástavec se mi rozbil hned při prvním použití.
Jinak páječka existuje i na 12V a smršťovací bužírku můžež nouzově nahřát nad zapalovačem v takové vzdálenosti aby se nespálila, mám to vyzkoušené, jenom je pak troch očouzená.


Tohle by regulaci mít mělo, ale přiznám se, že jako nekuřáka mě zapalovač nenapadl. A ty páječky - s hrotovýma nejsem moc kamarád, tak jsem se po nich vůbec nedíval, ale koukám, že ceny jsou příznivé natolik, že rozhodně stojí za zkoušku. Díky.

PaM píše:Mám dva ty 2,7 tun, ten první...


Potřebuju zvednout auto o 8-9cm nad horní polohu, takže tady ten by dopředu stačil, včera jsem v tom nečasu vlezl pod auto a při horní poloze jsem naměřil cca 26cm mezi zemí a diferenciálem, takže 40cm při max. zdvihu je OK. Vzadu pod tažným to mám už 33cm, to nevyjde, ale snad neudělám nic špatně, když zvedák podložím dvěma-třemi dřevěnými deskami? A jestli bych mohl poprosit o fotku s vyznačením místa, kde případně zvedat pod zadní nápravou? To ale nespěchá.

Dík všem, snad se mi podaří dát pak vědět, co jsem pořídil a s jakým úspěchem použil :)
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek.hb
Administrátor fóra
Příspěvky: 11
Registrován: ned 10. črc 2022 14:53:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak na opravy před panelákem?

Příspěvek od Zdenek.hb »

lock
Zamčeno