"Klíč" na povolení koulí

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

"Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od zombeek »

Ahojte,

v Lidlu budou mít akci pro motoristy, kde mě v nabídce zaujal jejich klíč na olejový filtr. Myslíte, že by šel použít na koule? Ta takové to montování před panelákem jednou za uherský rok. Dík za každý názor.
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od Majk.Z »

Zrovna nad nějakým takovým pásovým klíčem přemýšlím, protože doma mám na filtry jen řetězový, který je dobrý opravdu jen na olejové filtry, na koule naprosto nepoužitelný. Na xemku potřebuju vyměnit centrálku vpředu, je jaksi kaput membrána (pouštěla do systému bublinky - asi zpuchřelá).
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od Kapitán »

Na koule na BéXu jsem zkoušel klíč na filtry-nešel,pak "udělátko" z trubky (obdoba toho klíče z lidlu) ,ocelového pásku a zavitové tyče a nic,nakonec jsem si nechal svařit v práci řetěz na trubku a bylo to OK! nyní mám variantu 2-z rozv.řetazu-je tenší a širší než byl předchozí .
To Majk-odkud jsi? pkd blízko JH nebo se ti oplatí dojet tak se ozvi!!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od PaM »

Ten z lídlu se pose*e i na filtru když je moc utaženej, měl sem ho dávno tomu ... Na 2,1 Xm centrálku jen tak ledajakej klíč nejde použít. Místo je pouze zhora. Mám na to udělanej klíč podobnej jak je řetězovej na olejfiltry, ale mám tam větší ořech upravenej aby se řetěz nestřihnul a dvojitej rozvodovej řetěz... dám dlouhý prodloužení, golu, metrovou tyčku a jde to ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
zombeek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27. čer 2011 18:24:46
Bydliště: 51001866
Kontaktovat uživatele:

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od zombeek »

Díky za zhodnocení, no za ušetřené peníze si může manželka koupit klobouček :lol:
X2 Break 1.8i 16V Gris Quartz 05/1998 ABS/klima/tažné : Obrázek
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od DukeVanZoom »

Já mám doma místo řetězu nějaký pás, velmi dobře přilne jak k filtru, tak ke kouli. Jediná jeho nevýhoda je krátká páka. Ale to si možná v létě předělám. Každopádně ten pás je skvělý.....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od Majk.Z »

PaM: Což, když jsem byl na dofuku, tak centrálku pán povolil řetězákem (něco podobného, o čem píše Kapitán) z pod auta a relativně krátkou pákou naprosto bez problémů. U mě ten řetězový klíč dělá problém to, že jak musím držet řetěz v "utažené poloze" a ještě tlačit, tak nejen, že se nemůžu zapřít, ale řetěz i prokluzuje. Pokud by to tu kouli obejmulo a mohl jsem jen tlačit, tak si myslím, že se mi to povede v pohodě. :-) Vím, máš s tím určitě víc zkušeností, proti tomu neřeknu ani popel, jen to chci zatím udělat svépomocí. Tu centrálku mám doma novou, tak stačí přehodit. :-) Pán ji neměl skladem, proto mi ji nevyměnil, což mi ale nevadí, s tím si dokážu pohrát. Když to tenhle klíč nepřežije nebo kouli stejně nepovolím, tak si pak buď něco vyrobím nebo dojedu opět k pánovi a nechám ji vyměnit...

Kapitán: Do JH to mám kousíček, asi 45 km, bohužel teď mi to časové vytížení nedovolí se utrhnout a ještě nějakou dobu nedovolí... Jinak bych si udělal výlet rád, xemeško už dlouho nikde nebylo. :-(
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: "Klíč" na povolení koulí

Příspěvek od Majk.Z »

Klíč jsem koupil, kouli povolil naprosto v pohodě. :-) Povolovat ale koule na zadku, které tam jsou už nějaký rok bych ale nedoporučoval. :-)
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Odpovědět