Jihlava Pomoc - převod majitele auta

Jak již nadpis napovídá, vše ostatní co se nehodí jinam.
Odpovědět
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Jihlava Pomoc - převod majitele auta

Příspěvek od bobe »

Zdravíčko lidi,
mám velkou prosbu na členy z Jihlavy.
Cca před měsícem jsem si koupil z Jihlavy Xantii kombi 2,0 HDi ve stříbrné metalíze.
Auto bylo inzerováno na prodej v Anonci. Mělo závady jako tekoucí LHM do prostoru kabiny a nefunkční turbo.
Ovšem mám problém s převodem vozidla a hledám předchozího majitele. Auto mi totiž prodávala jiná osoba než byla vedena ve velkém TP.

Už vše vyřešeno.Díky :-)
Naposledy upravil(a) bobe dne pon 08. srp 2011 17:07:52, celkem upraveno 2 x.
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
hadas
Příspěvky: 14
Registrován: pon 11. črc 2011 21:31:26

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od hadas »

Je úplně jedno, jaká osoba je vedená ve velkém TP. Záleží, jestli dotyčná osoba měla na toto auto platnou kupní smlouvu. Majitelem se totiž nestáváš zápisem do TP, ale právě na základě kupní smlouvy.
Xantia X2 - 2.0i 16v
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od bobe »

Ale co když je v TP vedena jako vlastník jiná osoba než ta co mi auto prodala a v KS vystupuje jako prodejce?
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od Derby-Senda »

je to jednoduché bud si na černo napsat smlouvu v člověkem který je v TP a pokud je auto legalně prodané neměl by být problém nicméně legálně to jde když máte dvě kupní smlouvy první v člověkem který je zapsán jako poslední majitel v TP a člověkem který je napsán v TP jako budoucí majitel tedy auto je na nej odhlášeno a druhou mezi tímto člověkem a vámy
neberte to na 100% nedávno mě taky vyhodily z dopraváku protože sem neměl malí TP na odhlášení vždy si ho beru při koupi a nebo dávam při prodeji a tet to prý nejde
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
hadas
Příspěvky: 14
Registrován: pon 11. črc 2011 21:31:26

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od hadas »

Otázka je, zda dotyčný Igor Janderka má platnou smlouvu s předchozím majitelem. Pokud nemá žádný papír, tak Ti to auto prodal, aniž by byl jeho majitelem. Takže bych buď našel jeho nebo člověka, který je v TP jako poslední vlastník, abych se ujistil, že auto bylo prodáno a ne ukradeno.
Jsem z Jihlavy, ale tohohle Janderku neznám.
Xantia X2 - 2.0i 16v
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od bobe »

No ten dotyčný Janderka je veden v TP jako následující majitel ale převod už nedokončil.
No nic, nějak to vymyslím :-)
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tak zkus napsat pánovi s tím že jsi auto koupil a že potřebuješ aby podepsal kupní smlouvu na tebe, tu mu přilož a dej mu tam oznámkovanou obálku na odeslání zpět.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
hadas
Příspěvky: 14
Registrován: pon 11. črc 2011 21:31:26

Re: Jihlava Pomoc

Příspěvek od hadas »

Přesně takhle jsem měl auto a na úřadě nebyl problém... Předchozí majitel byl pouze v "polopřevodu". Pokud máš s ním kupní smlouvu, tak by to mělo být vše OK
Xantia X2 - 2.0i 16v
Odpovědět