Nápis citroen a xantia

O nestandartních úpravách neobyčejných aut (designové úpravy, ladění motorů,...)
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Nápis citroen a xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Chci udělat pokus, jak mnozí asi víte, v Liberci se v jedné firmě nanáší chrom na znaky peugeot, VW a další. jelikož mám ve firmě kontakt, chci zkusit dát nachromovat nápisy ze své xantie, jak citroen, tak i xantia a oba turbo D. pokud plast půjde pochromovat a dopadne to tak jako zkušební vzorky, je možno se dohodnout a nechat nachromovat i pro další případné zájemce. cena nejspíše vyplyne z pracnosti přípravy a množství zadaných kusů.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od mevi »

ahoj moh bys sem prosimte hodit na ne kontakt? zajimalo by mě za kolik by pochromovali paraboli mlhovek lucka je ma na 306tce oloupany tak pokud to nebude dražši než jine mlhovky tak bych to taky vyzkoušel.
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od Majk.Z »

Mě by docela zajímala taky cena chromování, kolik chtějí. Nechal jsem si vypálit z plechu přezdívku XMka a teď zkoumám možnosti, jestli to jen stříknu zinkem (asi 200 kačen 400 ml sprej) ve spreji nebo nechám žárově nazinkovat (chtějí asi 750 Kč za kg zinku, ale na tohle padne naprosto minimální množství) a pak to stříknout do barvy auta (ale chromované by to vypadalo lépe. :-) ).

Ta písmenka, která se dají normálně koupit třeba na čerpačkách vypadají hnusně tuzingově a ještě je má na autě každý blb, tak jsem si to nechal vypálit v hezčím a neobvyklém fontu, více se hodícímu k liniím Citroušů. :-P
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No jestli ten kdo má písmenka od pumpy je blb, to nevím ale spoustu přiblblých nápisů jsem už viděl :-D, Ne, chlapi neblbněte, tady v tý fabrice se snad elektrostatiky, nevím jakou používají technologii, ale dělají se plasty, i když zkusím se optat zda by ty paraboly dokázali.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od Majk.Z »

Neznamená, že kdo má písmenka od pumpy je blb, ale v drtivé většině případů (ne vždycky) jsem je viděl na tuzing výtvoru (tedy nemluvím o tuningu ani stylingu) a ten může spáchat opravdu jen blb. ;)

Pokud se někdo, kdo nepáchá tuzing cítí dotčen, omlouvám se, blbě jsem to formuloval.
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od mevi »

to bude chromovani nastřikem viz http://www.youtube.com/watch?v=NM2CIdqyQqc a ta parabola je z nakeho plastu jde jen o cenu...
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tak jsem se ptal, jakou to maj tam technologii, je to statické pokovování, to znamená opravdu chrom, nanášený za pomoci elektrolýzy, žádná lakovna jako na videu. První pár nápisů už mám doma, ale je problém to vyfotit, protože odlesk v tom chromu tu fotku znehodnotí. nápisy vypadají perfektně, nebo jinak řečeno ani po podrobné prohlídce jsem na nich nenašel nic co by mi vadilo akorát jsou přesně vidět místa, kde bylo špatně odstraněno původní lepení, ale je to zespodu, takže není co řešit. Nyní již jen čekám na dodávku oboustrané lepící pásky a půjdou na auto.


to Mevi, pošli mi ty paraboly :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tak po velkém trápení s foťákem, kabelem a tím ostatním mám aspoň tohle:
http://www.bxclub.com/obrazky/2911.jpg
na obrázku jsou nápisy citroen a xantia, před a po nachromování, na těch fotkách to není nijak moc vidět ale rozdíl je obrovský.původní nápis měl nejspíše právě technologii stříkáného chromu přední část, za dobu co to jezdí je vyšisovaný jak bílá barva, bok písma je původně černý. Na opravených, znovu pochromovaných nápisech je bohužel i bok nachromovaný, takže jestli-že bude někdo chtít, boky si bude muset upravit černým barvovým fixem nebo podobně.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od Kapitán »

Pěkný.Tož sem písni i ceny a zda-li dělaji i paraboly světel.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápis citroen a xantia

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No tak mám hlavu jak pátrací balón, teď odtud odjel Petr, kamarád který právě má na svědomí ten chrom, absolutně se mi nepodařilo z něj dostat nějaký číslo jako cenu, jen mi řekl že nás nezrujnuje :-D
Na dotaz parabol, a toho nápisu výše, prý jde vše, jen chtít ale předem mně upozornil na jednu maličkost a tak Vás na to musím taky upozornit. Pracovní plochy, to jsou ty důležité, u parabol je vnitřní, kde odráží světlo, a u toho nápisu, je to ta strana, kterou budete dávat světu na obdiv musí být opravdu skvěle čisté, zaleštěné. Ten chrom zkopíruje jakoukoliv nerovnost povrchu a je okamžitě vidět!!
Jelikož z něj jsem cenu nevytáhl, navrhněte mi kolik mu mám za to nabídnout :roll:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Odpovědět