Maska X1 na X2

O nestandartních úpravách neobyčejných aut (designové úpravy, ladění motorů,...)
L.M.
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. led 2013 21:38:05

Maska X1 na X2

Příspěvek od L.M. »

Ahoj, doufám že jsem ve správné sekci. Mám Xantii X2 rv 1998 (takže chvíli po faceliftu) a chtěl bych vyměnit masku (chladič světla nárazník) za tu, co byla před faceliftem.. ten čumák mi čím dál tím více připomíná xsaru. Popř. kdyby to šlo a byl by někdo, kdo by zase rád na svou X1 čumák z X2, tak to mužeme vyměnit navzájem.

Co jsem vypozoroval, tak asi bude největší problém v kapotě, na té mojí se otevírá i s kusem masky. Na X1 to vypadá, že se otevírá podobně jako na XM jen kapota.

Možná by to chtělo kvůli té kapoty vyměnit i blatníky.. no proto se radši ptám, at se do toho nepustím zbytečně.

PS: ještě by mě zajímalo, jestli by to vadilo při STK.
ajm
Příspěvky: 57
Registrován: ned 26. čer 2011 15:06:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od ajm »

Nevadí to nikde, ale technicky je to pakárna. Jiné jsou blatníky, kapota, nárazník, světla, směrovky, držáky sahar, sahary a také asi přední příčník. Takže práce na několik dní a navíc lak, to je naprosto nesmyslná investice...
Xa 18i Break, Xa II 18i16V Millésime
C8 2.2i 16v VSX
L.M.
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. led 2013 21:38:05

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od L.M. »

Myslel jsem, že laku se vyhnu, mám střibrnou metalízu a ta je hodně rozšířená i u X1. V nejhorším bych to polepil takovou tou fólii, soused to má nějakém korejci a nevypadá to zle (matně černá fólie) prý se vyrábí jen matné ty fólie..

Možná to je zbytečná investice, ale mě by to ve výsledku těšilo a rodinu nemám, tak mužu vrážet peníze do auta.

Původně jsem chtěl jen vyměnit světla, ale to by se musela měnit i kapota. Ta kapota to fakt komplikuje.. ale těší mě, že to vůbec je možné technicky
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od PaM »

Blatníky můžou zůstat z X2. pasuje to, jen jsou víc vyboulené na širší kola než X1. Activa X1 měla přední blatníky jak řada X2 .
Tak že maska, brejle , světla, kapota , nárazník.

byla tu u me taková jebka taky jedna. A taky jedna , kde na jedné straně byl blatník X1 a na druhé X2 :lol:
Obrázek
L.M.
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. led 2013 21:38:05

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od L.M. »

Díky moc, tak to se do té přestavby určitě pustím :D ted v zimě seženu ty díly a v létě se na to vrhnu. Díky moc všem, v případě potíží nebo jiných dotazů sem napíšu, tak mi to prosím nezamykejte.
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od roman_moty »

Musíš dát druhou kapotu, světla, masku. Pokud tam necháš původní blatníky tak tam můžeš nechat i nárazník (X2 má větší výřez pro kolo, nebude pasovat s nárazníkem). Čelo, ve kterém jsou světla, měnit nemusíš. Pokud by jsi měl zájem, tak nějaké věci doma mám.
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od mevi »

jen pro zajimavost upřesnim tu černou příčku co jsou v ní světla a drží sahary.
Jsou 3 typy.
X1 se znakem na kapote - nepasuje maska se znakem
X1 se znakem v masce - pasuje maska se znakem i bez znaku
X2 kapota i s maskou - pasujou na ni jak maska se znakem X1 tak maska bez znaku X1

nenech se odradit když necháš blatníky je to práce na 10 maximálně 15 minut. jen je to trošku naopak spíš lidi pasovali na X1 čumák z X2

Mimochodem rovnou si sežen i zadní nárazník jinak to bude hnusny v předu plochej a vzadu vyboulenej
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od mevi »

jo a taky ti bude chybět tažné oko když tam dáš X1 náraznák tak už nenašroubuješ oko z X2 X1 nemá oko šroubovací ale zespoda navařený na příčce a v nárazníku neni díra na to šroubovací
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od bagrr »

tak jak jiz bylo nekolikrat napsano... Sehnat x1 kapotu, naraznik, brejle, svetla i se smerovkama a smele do toho... otazka maz hodiny i s dokonalym spasovanim... konektory pro svetla jsou stejny... ne jak u 406 kde je takova prestavba na svarecku a predelani elektriky... ja mam taky na x2 predek z x1 a vse sedi nadherne :-)
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Maska X1 na X2

Příspěvek od peterkoo »

Ty si asi prvý človek ktorého poznám ktorý chce zmeniť novšie auto na staršie :lol: :lol: :lol:
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět