reflektory

O nestandartních úpravách neobyčejných aut (designové úpravy, ladění motorů,...)
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: reflektory

Příspěvek od radiskp22 »

Nuž vopred upozorňujem je to brutálna prplačka a chce to slušnú dávku trpezlivosti. Postupoval som nasledovne, sklo je ku svetlu prilepené po celom obvode a ešte prichytené troma sponkami, 2 zvrchu a jedna zospodu, sponky som dal dolu a potom pomaly nahrieval obvod skla teplovzduškou aby tmel povolil, pevným nožom potom narezal tmel koľko sa len dá, a potom nôž čo najvačšou plochou zapáčiť medzi sklo a plast, a veľmi ale ozaj veľmi pomaly páčiť a zároveň nahrievať tmel, drží naozaj fest dobre, trvá to ale po chvílke povolí, treba sa s tým pohrať, ale opatrne aby sklo neprasklo, keď už je dolu vybrať plast čo sa bude striekať,je tam len nasunutý, bacha na dotyky paraboly rukou, je to veľmi jemné, keď je zanesená treba jemne vatou suchou očistiť, oplatí sa aj sklo umyť keď je dolu často je zanesené od žiarovky, potom očistiť starý tmel zo svetla aj zo skla, plast pred striekaním malinko zdrsniť jemným šmirglom, odmastniť, nastriekať základ na plasty, potom plnič a nakoniec vrchný čierny autolak, stačí obyčajný kvalitnejší lesklý autolak, keď je tam ten základ tak to znesie, nuž a následne len nechať zaschnúť naniesť do drážky nový silikón (najlepšie čierny) zalepiť sklo, nechať cez noc zaschnuť a hotovo :) treba ich dať niekam von, a dať dolu zadný kryt plastový kade sa vkladajú žiarovky aby sa cez noc odvetralo lebo ten smrad silikonu a laku je sila. To logo vo vnútri je už bonus, je to len obstreknutá šablona čo som vytlačil. takže prajem hodne zdaru a pevné nervy....
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: reflektory

Příspěvek od peterkoo »

Klobúk dolu, parádička, daj foto na aute :)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: reflektory

Příspěvek od radiskp22 »

nuž takto to vyzerá na moje Xantii :) http://radiskp2.rajce.idnes.cz/svetla#2013-09-0511.21.42.jpg
http://radiskp2.rajce.idnes.cz/svetla#2013-09-0511.22.06.jpg
http://radiskp2.rajce.idnes.cz/svetla#2013-09-0511.22.14.jpg pri pohľade z profilu tá čierna nemá chybu,, nakoniec som ich však musel upravovať, lebo okolo toho nápisu vo vnútri sa mi zvráskavel lak(neviem prečo, možno som málo nechal zaschnúť) a nebolo to pekne, som som ho odstránil a je to možno aj lepšie, a tú pomačkanú kapotu a blatník si nevšímajte, priateľka trafila srnu na ceste ach jaj :( nová kapota už je v lakovni.
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: reflektory

Příspěvek od peterkoo »

Páči sa mi to... Keď boh dá a dorazí mi konečne kľúč od auta tak toto bude prvé do čoho sa pustím :)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: reflektory

Příspěvek od peterkoo »

Síce mi to trošku dlhšie trvalo, ale predsa... :D
Přílohy
Black2.jpeg
Black1.jpeg
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět