Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

škubání při akceleraci - vyřešeno

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 12:33 pm    Předmět: škubání při akceleraci - vyřešeno Citovat

Zdravím,

Před nedávnem jsem tu řešil škubání při akceleraci. Měl jsem za to, že jsem celou věc uzavřel výměnou vzduchového filtru. Bohužel nikoliv....

V pátek v noci jsem jel neobydlenými křivoklátskými lesy a intenzita škubání se nečekaně a znovu začala zvyšovat. Za pár minut vylétly otáčky (za ukrutného řevu motoru) do červených čísel - z ničeho nic, jako bych sešlápl plyn až na podlahu a držel.

Celá závada spočívala v následujícím: ve vzduchovém potrubí se pod zařízení (netuším správný název-?škrtící klapka?) spojené lankem s pedálem plynu dostalo jakési kruhové těsnění průměru asi 7cm a šířky cca 1cm (celé od oleje) a vzpříčilo se tak nešastně, že pedál byl v podstatě jakoby stále sešlápnutý (v kabině poklesl a zvláčněl). Po odstranění vetřelce auto lítá jak nikdy předtím, zabírá i z nižších otáček.

Netušíte, odkud se těsnění mohlo stáhnout?
_________________
Xantia Combi Break 1.8i, rv.1996, 74kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Těsnění je z plastového kolene sání, které je nasunoto právě u již zmiòované klapky, právě pod tímto plast. hrdlem. Při montáži plast. kolene se pravděpodobně shrnulo a dostalo do sání ke klapce.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)