Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor X2 1.8 16v

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 9:47 pm    Předmět: Motor X2 1.8 16v Citovat

Takže mám takovy problem ! ,
Spotřeba auta postupně vzrostla na neunosnych 16 až 25 litru na 100 Km Shocked ,, jinak auto při prodkem přidani střilí do vyfuku !

tak sem zajel na diagnostiku , tam auto projely a zavady žadne !
tak sem zajel jinam na diagnostiku a to same zavady vypsane žadne !

tak sem zajel za známym co ma na tohle auto kramy na připojeni na PC a navic ma i bošku a VAG-COM , tam jsme v ve vypisu zavad nic nenašli ,, vipis zavad čisty ! ,, ale ne co jsme přišli že hodnoty lambda sondy jsou takove ( volnoběch 451Mv při přidaní se nic neděje ! ale jak dam plný kotel tak lambda hodnoty začnou skakat 450Mv až 650mv ale nehoraznou rychlostí !

ty hodnoty jsou normalní nebo ne ???

dik za rady a odpovědi Idea
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 6:20 am    Předmět: Citovat

No nemá náhodou lamda sonda skákat ?
V nákých hodnotách neber mě ouplně za slovo , ale jde to vidět dyž to měřím i na digitálním měřáku (musí být trošku rychlejší) a mám dojem že to skáče v hodnotě do 0,1 V a pak až 1 V a mám dojem interval měření neb změn hodnot není až tak drasticky rychlý 0,3 až 1 vteřinu ? nevím fakt to ted už si nepamatuju kecal bych.


Jo tady ej celkem hezkej LINK:
http://automatizace.hw.cz/mereni-a-regulace/ART252-princip-a-pouziti-lambda-sondy.html

podle teho linku to znamená že máš bohatou směs otázkou je proč, třebas špatný regulátor tlaku na tryskách? nebo protíkající trysky (třeba jedna seklá) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hofíno



Založen: 5.3.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Český Krumlov

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 9:06 am    Předmět: Citovat

Zdravim vás pánove Bartali má pravdu s tím kolísáním hodnot od 0,1 až po 1 volt.Ale motor musí bejt ohřátej.Jinak ta sonda je obyčejnej termočlánek kterej funguje i samostatně bez připojení k zásuvce.Zkus jí měřit za chodu ale odpojenou.Ta hodnota 451 mV je středová a objevuje se většinou na autech s vadnou sondou a po odpojení neukazuje nic,nebo uplný bludy.
Hodně štěstí při zkoumání.
_________________
Xantia 2,0 HDI exclusiv 12/98 109 šemíků
Moc prima kočár
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
techex



Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 11:54 am    Předmět: Citovat

co to je zase za připitomělý rady že je lambda termočlánek- 1,8 16v běžně nevypisuje závady- je potřeba znát měřené parametry a podle nich najít závadu. lambda sonda je kyslíkový senzor a termočlánek maá jen na vyhřívání aby co nejrychleji dosáhla provozní teploty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út březen 11, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

Lambda nemusi byt uplne vadna. Ukazuje nejaky hodnoty, ale neodpovidajici zkutecnosti. ECU to proto nebere jako zavadu(nezapise chybu a nerozsviti kontrolku). Mel jsem toto u BX GTI. Spotreba nesla pod 10litru a pri svizny jizde nebyl problem jezdit za 15. Taky se to projevovalo cernym kourem z vyfuku pri proslapnuti plynu.
Po vymene sondy bylo vse OK.
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bartali



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:31 pm    Předmět: Citovat

doplním lewkinse: nebo lambda sonda asi dává ještě smysluplné hodnoty které nejsou mimo tolerance nicméně tzn jednotka je furt v klidu, ale hodnoty neodpovídají skutečnosti. ano může to být i lambda sonda.

Doporučuju nejdřív zajet někam kde maj analyzátor než koupíš novou lambdu, problém je v tom co totiž budeš měřit a jak poznáš že to je správné. Změřím li nějaké hodnoty na lamdě ještě neznamená že skutečnost bude jinná a k tomu je potřeba analzyátor výfukových plynů, je to holt jen čidlo.
Na druhou stranu za měření dáš náký love není to zadarmo že. A dám příklad na mojom sem věděl e už má najeto 200 tisíc na lambdě tak sem si řek ona stejně deklarovaná životnost je plácnu 100 tisíc i dyž to teda nevím určitě někdo mi to tvrdil. No prostě abych se vymáčk kurva drát se mi nevyplatilo jet někam na měření radši sem rovnou koupil novou no stejně by ouplně odešla za pár tis. km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)