Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vlecna tyc
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 11:36 pm    Předmět: vlecna tyc Citovat

Po opakovany zkusenosti, kdy mi chciplo auto vysoko v kopcich, a na odtah jsem si netroufl kvuli nefungujicim brzdam, jsem se rozhodl pro vlecnou tyc. Mate s tim nekdo nejakou praxi, kontakty na prodejce, vyrobce, ceny apod.?
Dik
_________________
Xantia Combi Break 1.8i, rv.1996, 74kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 11:51 pm    Předmět: Citovat

Jasně sima jí má... vydrrrrrž
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 12:08 am    Předmět: Citovat

http://www.heposvm.cz/vyroba/tyce.html mkrni tady.Mám ji a už jsem nějaké auto odtáhl(jednou dokonce i bez řidiče kousíček,chudák koukal Smile ) a je to věc k nezaplacení-levná skladná a hlavně bezpečná!Pro oba šoféry a tím i obě auta samo.Za nějakých 500 kč bez dph je to za babku.Mám i fotky v galerce,když budeš hledat najdeš,ptej se chceš li,odpovím.Jo jestli ji budeš objednávat přiobjednej nějakou tu gumku,jsou dvě na každé straně tyče jedna a měla by se po každém tažení zkouknout zda je promačkaná,jsou to korunové položky.Já teda táhl 2nebo 3X auto a zatím jsem je neměnil,ale budu,jsou už promáčklé.Obzvláště pro naše xantie,kdy když dojde tlak v brzdách tak opravdu krom ručky nejde brzda ani trošku,je to super věc myslím.Samotné táhnutí je luxusní,o ničem nevím,hlavně nemusím hlídat toho za mnou,jestli stihne dobrzdit nebo ne Rolling Eyes Co vím,tak v jednom autosalonu to dávají k novým autům(nevím jestli to spíš zákazníka nevystrašíSmile ),berou to všude možně,je to odzkoušené zboží a prochází pevnostními zkouškami.Já jsem opravdu s tyčí v kufru klidnější,je to i dobré domlouvátko,kdyby bylo nejhůř,aspoò transparentně Embarassed .
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 7:48 pm    Předmět: tažná tyč Citovat

Mám jí taky skvělá věc (můžeš za sebou táhnout i ženskou)
Kup si takovou u který můžeš vymezit vůli v okách kde se připojuje k vozu.Tohle zboží mají v prodejnách náhradních dílů.Cena je okolo 800kč.
Je několik druhů podle hmotnosti taženého vozu.Taky si dej pozor aby byla homologovaná a měla na sobě červeno-bílé šrafování o šířce 75mm podle zákona(praporek nestačí) jinak tě pokuta nemine(pokud tě s ní chití nějakej trouba)
TROCH TEORIE
PS:když někoho táhneš tak smíš jet max.60km/hod
tažený auto musí mít vzadu výstražný trojůhelník
U vlečeného vozidla musí být rozsvícena obrysová a potkávací světla
Při jejich poruše za snížené viditelnosti musí být vlečené vozidlo osvětl
eno na straně ke středu vozovky vpředu neoslnujícím bílým světlem a
vzadu alespon jedním červeným světlem

za jízdy se VýSTRAžNé BLINKRY NESMí POUžíVAT Pouze případě náhlého nebezpečí
vlečené vozidlo se smí vléci jen bez přepravovaných osob
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne duben 13, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Tyč od firmy hepos je homologovaná a tudíž vše co jsi napsal obsahuje,vůle je samo nastavitelná.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

Dík všem za informace. Nemohl jsem na netu najít žádný odkaz (všechny tažné tyče byly na vozík za bycikl) a lidi mi tvrdili, že se nic takovýho pro osobáky neprodává. Takže jsem to ihned z netu objednal.
Dík
_________________
Xantia Combi Break 1.8i, rv.1996, 74kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 2:54 pm    Předmět: Citovat

Ze se da xantie tahnout je sice hezke, ale misto na predku (asi ram kastle), kde se zasroubuje oko pro tazeni, je dost poddimenzovane. Celkem snadno se da prohnout namontovanym okem (i pri paceni rukou) a tim se take zrakvi plastovy naraznik. Byl jsem tazen zhruba 8km a na druhe fotce je to videt: http://www.bubenik.pc.cz/. Tazeni bylo sice lanem, ale ani pri tazeni tyci se nevyhneme namahani do stran. Jak je tomu vzadu nevim to jsem nezkoumal, ted uz mam tazne, i kdyz na nej asi tyc nejde pouzit.
_________________
Xa II, 2.1TD - diky za kazdy ujety km....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Byl jsem tažen při poruše spojky tyčí a pak při poruše čerpadla ,když mě jak na potvoru doslo LPG a byla zavřená čerpačka,ke které jsem ještě dojel a naprosto v pohodě,nechápu o čem mluvíš.Jeli jsme normál 90 st.zatáčky a ještě z kopce a fakt naprosto nic.Vzadu jsem tahal polo a otáčeli jsme se na pětníku,samo pomalu a no problem to by jsi musel dělat jo psí kusy při tažení.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 7:41 pm    Předmět: tažná tyč Citovat

marian napsal:
Ze se da xantie tahnout je sice hezke, ale misto na predku (asi ram kastle), kde se zasroubuje oko pro tazeni, je dost poddimenzovane. Celkem snadno se da prohnout namontovanym okem (i pri paceni rukou) a tim se take zrakvi plastovy naraznik. Byl jsem tazen zhruba 8km a na druhe fotce je to videt: http://www.bubenik.pc.cz/. Tazeni bylo sice lanem, ale ani pri tazeni tyci se nevyhneme namahani do stran. Jak je tomu vzadu nevim to jsem nezkoumal, ted uz mam tazne, i kdyz na nej asi tyc nejde pouzit.

Já mám jednu z prvních xantií a u tý vpředu ještě šroubovací oko není je tam přivařené oko nafest a vzadu taky a když jsem někoho táhl a nebo jsem byl jednou tažen tak vše bylo v pohodě.Je pravda že vzadu je to oko víc utopené v nárazníku a tak se nesmí ta tyč dostat do moc velkého rejdu ale pro normální jízdu to nevadí.Taky je dobré si uvědomit že některý auta mají tažná oka na jiné straně a tak když někoho táhněš a ty máš oko vzadu na pravé straně a on vepředu na levé tak nesmíte jet v zákrytu ale ten vzadu mírně vpravo u krajnice aby ta tyč byla k oboum vozidlům kolmo.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Jo vidíte já mám vpředu šroubovací oko,tj fakt,ale stejně si myslím,že tažení nemůže být problém,když se neblbne.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

No ty šroubované přední oka nejsou opravdu nic-moc, jsou hodně dlouhé a tím pádem na ně působí velká páka a ohýbají se v závitu, je nutné je dotahnout nafest.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po duben 14, 2008 10:20 pm    Předmět: Citovat

Pepo dám si bacha,ale utahuju všecko nemám rád šlendriána Embarassed Smile jen tu nebyla řeč o oku původně,to už jen vyplynulo z debaty.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marian



Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 5:54 am    Předmět: Citovat

sima napsal:
Jo vidíte já mám vpředu šroubovací oko,tj fakt,ale stejně si myslím,že tažení nemůže být problém,když se neblbne.


Tak si to oko vepredu nasad, poradne utahni a pak ho zkus trochu zapacit a koukej zespoda co to dela. Laughing
_________________
Xa II, 2.1TD - diky za kazdy ujety km....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

Nekoukám hlavně nepáčím, tahám nebojím Laughing v klidu kluci hlavně,že bysme přestali používat tedy oka a zavolali vždy rovnou odtahovku? Rolling Eyes Každý máme na výběr,já mám volbu jasnou a myslím,že dalších 99,9999999999% xantiáku taky-pokud to aspoò trochu lze,odtáhnout lanem nebo luxusněji tyčí.Ono vysrat se může vždy něco,co na to říct víc?
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seki



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 54
Bydliště: Velké Meziříčí

PříspěvekZaslal: út duben 15, 2008 7:24 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Nekoukám hlavně nepáčím, tahám nebojím Laughing v klidu kluci hlavně,že bysme přestali používat tedy oka a zavolali vždy rovnou odtahovku? Rolling Eyes Každý máme na výběr,já mám volbu jasnou a myslím,že dalších 99,9999999999% xantiáku taky-pokud to aspoò trochu lze,odtáhnout lanem nebo luxusněji tyčí.Ono vysrat se může vždy něco,co na to říct víc?

- má pravdu předsedo... Smile
_________________
Dříve: Xantia 1.8 16V '97
Nyní: C5 2.0HDI SX 80kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)