Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

demontáž předního nárazníku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 8:50 am    Předmět: demontáž předního nárazníku Citovat

Nazdárek všem,

nikde jsem to tu nenašel, a tak poraďte jak jednoduše sundat přední nárazník na XI a XII Laughing . Žena si usmyslela, že chce parkovací čidla i vpředu. Crying or Very sad Popř. jak čidla namontovat, aniž by se musel sundat, pokud ta možnost je. Laughing
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 8:56 am    Předmět: Citovat

Shocked Shocked čidla vpředu Exclamation Exclamation Question Question
No, do ženský a do melounu nevidíš, takže musíš asi poslouchat Rolling Eyes Very Happy . Jak se sudná přední nárazník mně taky zajímá, ale teď mně ještě zajímá jak budeš řešit spínání čidel. Vzadu je to na couváky, ale vepředu to budeš spínat čím?
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

3 šrouby zespoda 2 z boku ty z boku na x2 jdou na vetsine x1 je nepovolíš jinak ja navic sundavam na x1 masku a na x2 lišty pod svetlama. ale neni to nutný.
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

Laadin_o napsal:
Shocked Shocked čidla vpředu Exclamation Exclamation Question Question
No, do ženský a do melounu nevidíš, takže musíš asi poslouchat Rolling Eyes Very Happy . Jak se sudná přední nárazník mně taky zajímá, ale teď mně ještě zajímá jak budeš řešit spínání čidel. Vzadu je to na couváky, ale vepředu to budeš spínat čím?


Zdravim. Predni snimace se aktivuji po seslapnuti brzdy. Normalne nic nevidi, takze se zadna signalizace neaktivuje. Dava se tam navic kapacita pro prodlouzeni stavu zapnuti prednich snimacu. Snad moc nekecam Rolling Eyes Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995


Naposledy upravil Frenk dne st srpen 26, 2009 11:12 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 10:43 am    Předmět: Citovat

mevi napsal:
3 šrouby zespoda 2 z boku ty z boku na x2 jdou na vetsine x1 je nepovolíš jinak ja navic sundavam na x1 masku a na x2 lišty pod svetlama. ale neni to nutný.


Nějak trošku podrobněji, nebo třeba foto? Pro nás hloupější... Sad Sad
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 11:16 am    Předmět: Citovat

Frenk napsal:

Zdravim. Predni snimace se aktivuji po seslapnuti brzdy. Normalne nic nevidi, takze se zadna signalizace neaktivuje. Dava se tam navic kapacita pro prodlouzeni stavu zapnuti prednich snimacu. Snad moc nekecam Rolling Eyes Frenk


Aha, díky moc za info, vůbec jsem netušil že i tohle už se dnes dělá. Ale stejně mi to přijde divné a navíc na křižovatce nebo v koloně to musí být na palici... píp pípípíp píp píp píp
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

Ty parkovací senzory vepředu se dávají na škodovkách hlavně proto, že když člověk vycouvává z prkoviště, tak většínou nesleduje, kam mu utíká čumák, když kouká dozadu a otáčí volantem při couváni. Takhle to upozoròuje na to, že je blízko auta, které parkuje vedle.

ps: Jinak by mě taky zajmalo, jak se to sundáva. A taky jak sundat přední pravej blatník. Předpokládám, že je celej na šroubech. Potřebuju totíž sundat blatník a pak přivařit spodní pant při zavřených předních dveřích. Rolling Eyes
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 3:41 pm    Předmět: Citovat

Zdravim. Prodejce parkovacich asistentu (napr http://www.parkujeme.cz) udava moznost vypnuti signalizace pro predek (0,4 - 0,8m) a navic je to slabsi ton nez pro zadni snimace, ktere jsou v rozsahu 0,4 - 2m. Takze v kolone to asi takova hruza nebude. Opravdu neni nekde v kompu par obrazku jak sundat naraznik? Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Laadin_o



Založen: 11.4.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Zlín Kostelec

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 4:38 pm    Předmět: Citovat

stepan napsal:
Ty parkovací senzory vepředu se dávají na škodovkách hlavně proto, že když člověk vycouvává z prkoviště, tak většínou nesleduje, kam mu utíká čumák, když kouká dozadu a otáčí volantem při couváni. Takhle to upozoròuje na to, že je blízko auta, které parkuje vedle.


No tak každej máme jiný způsob výjezdu z parku, já třeba koukám jenom dopředu a couvám podle špíglů, tak právě proto mně zarazily asistenty vepředu. A navíc jsem zvyklý koukat ne na jeden flek ale mrkat různě. Ale nešilhám Laughing Laughing Laughing

teda aspoò myslím Wink

kluci najde se teda někde návod na ten nárazník?
_________________
XA2 vínová 1,8i 16V, r.1999
XA1 vínová 1,8i 16V, r.1996
XA1 zelená 2,0i 8V HA,LPG,r.1994-mrtvá XII/07
Dělám nášivky na trika - tlf:605335839
http://www.xantiaclub.cz/gallery.php?modul=gallery&akce=galerie_ukaz&galerie_id=459
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

Snad vám to pomůže:





_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 10:52 pm    Předmět: Citovat

Dvojka je paráda na demontáž, má samořezy na 10 klíč, ale jedničková Xa je porod, když nemusíš tak ho raději nesundávej, když musíš tak počítej s protočením matic které jsou zalisované v plastovém bočním držáku (šroub M8 je asi 2cm delší než by stačilo a pěkně zarezlý konec) a pak můžeš točit a stejně nic.. Záslepkama v plastových podblatnících se tam navíc dost špatně dostává, je lepší je celé demontovat ven. Jinak 3 šrouby M6 ze spodu mají obě shodně. Nakonec se trhem vytrhne z 2 hmoždin, které jsou vidět na obrázku nahoře.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkka



Založen: 29.11.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: Brandýs nad Orlicí

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

Ty šrouby M8 je nejjednodušší pokud se protočí přeříznout pilovým listem, přístup k nim je z podběhu po sundání oválných krytek. při zpětné montáži je nejlepší na matice navařit kus pásoviny a do dárazníku nalepit na nějaký tmel, při další demontáži brání navařená pásovina protočení matic o 360stupòů
_________________
xantia 1,9td 12/94 hydroactiv
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)