Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosim o pomoc (křape když přejedu jakoukoliv nerovnost )
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 1:01 am    Předmět: Prosim o pomoc (křape když přejedu jakoukoliv nerovnost ) Citovat

tak vas tady všechny zdravím Very Happy ,,
Mám xantii 1.8 16v rok výroby 98 X2 , a problem je tekový že když přejedu menší nerovnost na cestě tak třiskaji odskakujou kola a natlumí ,(při většich nerovnostech to nedělá!! ) , a dale uhybá do leva ! pořat ,dale pak se xantka jevi nakloněná na pravou stranu (no actív) asi o 0,5 cm ale jen při jizdě, a toto vše se začalo dit pote co sem jel v terenu na terení polohu jel a kolo se mi smeklo po kameni ozvala se rana jako když střeli 16 šroub (přetrhne) ale doma při kontrole sem nic nenašel (sakra) !!

Ale od novoty (kopeno v AAA Twisted Evil Twisted Evil ) dělá cvaká rele od tlakovaní cvaka porat jak debil to vim že je špatně ale co stim ??
dale pak zadek se houpe až moc když přejedu vetši muldu na cestě tak jde na dorazy , a je xantka strašně mněka .co stim (koule oryginal citroen ty ktere tam patří !!)


toto jasem pote vymněnil ! DOWN

Tlakové koule jsou nové , LHM vymněna , pneu new , silem bloky na ramenech new , kulače řizeni new , spodni kulače new , brzdové kotouče new , oblože new ,(( tak samo i zadek )) ložiska kol new všechny 4 .


tak se ptám co stim do servisu se mi nechce špatne skušenosti (v jednom autoryzovaném servisu v ostravě po výmněně rozvodu se stravil 2 hodiny zapojovanim to co tam rozebraly Evil or Very Mad )


tak prosim poradte každá rada vitaná

dik Very Happy
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:35 am    Předmět: Citovat

Nejlepší rada jakou můžeš dostat: Zajeď do nějakého servisu, kde hydraulickým Citroënům rozumějí. Odkazy na ty dobré najdeš na těchto stránkách. Rozhodně bych nejel k autoruzovaným, ti umí jen vyměnovat díly, to by ses nedoplatil. Jakékoli rady "na dálku" jsou u tohoto problému "na hovčo".
Koukám že jsi z Ostravy. Tak zajeď do RICARU Stará Ves nad Ondřejnící. Je to jen asi 10 km od Ostravy, výpadovka na Nový Jičín. Jedeš pořád rovně, přejedeš Krmelín a pak už je to jen cca 500 metrů. Můžeš odbočit na cestu se směrovkou "VÝKUP PALET", když to přejedeš, tak se nic neděje, dá se jet spodem přes křižovatku okolo pumpy. Je to taková šedá hala po pravé straně (směr od Ostravy).
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

DIK ,, ale jam sem spýše myslel rady kterym smněrem v xantii hledat
jestli regulator tlaku (ten co je předu auta ()? nabo takove ty bazmeky pod autem co regulují a rovaději LHM do tlomiču a brzd (většinou z nich vedou 3 až 4 trubky )

ale stejně dik
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

Můžeš dostat spoustu rad, které nakonec nepovedou k žádnému zlepšení. Taky bych moc nedoporučoval v autě nějakými "pokusy" hydrauliku rozvrtat. Takhle od počítače Ti nikdo neřekne co Ti tam křuplo. Proto myslím, že je mnohem lepší zajet někam kde citroušům opravdu rozumějí, věci přijdou na kloub a nebudou z tebe jen dolovat prachy.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 6:24 pm    Předmět: Citovat

To je mi jasné ale ja cpat do servisu prachy nebudu Smile

jak sem psal UP jde mi o nazory co to muže být
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

No jo, ale ono to může být cokoli, kapiš to? Very Happy Nech to na profíky, tohle není starej pažout, kde to možná šlo!
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 7:46 pm    Předmět: Citovat

nojo tak vidim že tady nikdo neporadi (to sem věděl aji bez vas že to mužu hodit do servisu !!)

ale jde o to : jestlo to muže byt regulator tlaku ??

protože už sem vymněnil všechno v hydraulice kromně regulatoru tlaku
dnes sem se stím drbal celéj den

novy regulator stoji kolem 8 tisc kč
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 8:25 pm    Předmět: Citovat

hm hm, to můžeš vyměnit eště půl auta a třá to ani tak netrefíš, možná by sis náhodným vyměòováním dílů ušetřil €, dybys to hned na začátku dal do servisu ( neřikám značkovýho ), jak ti radej klucí Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 9:44 pm    Předmět: Citovat

To je právě to blbé na takových pokusech - že měníš věci které bys ani měnit nemusel. Zbytečná práce a zbytečné nervy. Je lepší to šoupnout tam kde hydraulice rozumí a dokážou to opravit. Jestli je to regulátor tlaku, tak ho tam umějí za pár stovek přetěsnit a nebudou ti cpát novej jako někde u autorizovaných. A o to jde, že tam dokážou hydrauliku opravit za slušnou cenu.
Ale jestli je to regulátor nebo něco jiného, to ti tu asi nikdo zodpovědně neřekne.
Přinejmenším si tam nech zjistit co je špatného, a pak můžeš na fóru zkusit sehnat potřebnej díl, pokud si budeš myslet, že ho tu koupíš levnějc. Aspoò budeš vědět že kupuješ něco co opravdu potřebuješ....
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 11:42 pm    Předmět: Citovat

Ok jasne dik , jsem asi blazen ale ja mám rad svoje auta ve stoprocentnim stavu tk si všechno dělam sam .

ale asi si nechám zjistit kde je zavada v najkem radoby servisu
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 12:51 am    Předmět: Citovat

RICAR co jsem doporučil je fakt velice dobrý. Já už tam se svými Citroëny jezdím přes 8 let.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 7:10 am    Předmět: Citovat

copper51 napsal:
... ale asi si nechám zjistit kde je zavada v najkem radoby servisu


... tak mám pocit, že věříš jen originálním autorizovaným servisům. Bohužel většinová zkušenost s těmito servisi je taková, že to nejsou opraváři nebo servisáci, ale jen prachobyčejní vyměòovači dílů! Sice "originálních" - ikdyž ani to dneska nemusí být pravda - ale rozhodně za originální ceny! A to i hodinové Evil or Very Mad
Bohužel i mě se stalo, že jsem potřeboval odstranit problém - strávili nad tím 4 hodiny (každá po 800Kč), které si nechali zaplatit s tím, že nic nenašli, ale když se to znovu projeví, tak budou hledat znovu Confused No a ono se to bohužel projevilo hned znovu následující den.
Nikdo ti tu neřekl, a zkoušíš nějakej rádoby servis! Zajeď do nějakýho servisu, na kterej tady ve fóru najdeš referenci. A není jich málo!

Víš, radši pojedu za týpkem, kterej opravuje auta v halách bývalé JZD, ale sám jezdí v hydraulických Citroenech, než do nablýskanýho autosalónu, kde se na autě bude učit 20-ti letej týpek co je přihrnul do práce ve "vytuněným" golfu.
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

Pokud chceš, tak se zkus domluvit s Kocábem na Pískových Dolech v Ostravě. Telefon je uveden na těchto stránkách dobré servisy. On ti může poradit. Podívá se ti i na to a pak ti řekne, co s tím je. Nemusíš si to chtít nechat vyměnit. Kup si pak součástku a vyměò si ji klidně sám. Já za sebe musím konstatovat, že jsem se servisem u něj spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
copper51



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 7:21 pm    Předmět: Citovat

OK jak sem psal ja proti servisoum nic nemam !! a to proti žádnemu !!,,
dnes jsem byl v servisu (stare bělá citroen CIMO S.R.O) makaly dvě hodky a prdlajs jedině co vymněnily tahelko od korektoru výšky 70 kč , dale pak znich vylezlo ža je vadny zadní korektor (ten je new před tydnem namontovanej ) , dale pak udělaly geometryji než ji dělaly byla v 0 , a potom ji daly 2mm rozbíhavé (ok auto je rovně to sem nežral !!) ,
Pak řekly že jsou vadné zadni koule (ty jsou new momtované před 2 mněsíci) celkem najk 1920 Kč za praci a matroš

zavěr : spravily to že auto jelo do leva + , vymněna tahýlka korektoru výšky + , houpani nespraveno - , třískaní při nerovnostech - + se zredukovalo na polovynu

takže za ty prchy je to nermal servys (ale skoušely top na mné stim korektorem výšky hadi jedni )
_________________
Xantia 1.8 16v moje první trochu solidněší auto předtím 309 pažout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Copper51 komu není rady tomu neí pomoci.... "kolegové" z xantiaclubu tě posílaj do dobrého servisu a ty jedeš do špatného myslim že v téhle části fóra jsi nebyl....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)