První info o Xantia víkendu 2

Autor: Zdenek.hb <zdenek.hb(at)seznam.cz>, Téma: Xantia víkend 2, Vydáno dne: 13. 05. 2004

Je to sotva pár týdnů, kdy jsme se my „Xantiaci“ sešli na druhém Xantia Víkendu a po několika desítkách ohlasů, prahnoucích po Víkendu dalším, bych Vám chtěl poskytnout informace o Xantia Víkendu 2.

Místo konání III. Xantia Víkendu, by se po předběžných diskuzích mělo konat 24.9-26.9.2004 , a to v místě, které nese název „Český Ráj“.Chci Vám tedy přiblížit, kde přesně by se co dělo, jaké jsou kulturní možnosti a jaký by mohl být program toho Víkendu.Já jsem onu oblast navštívil před několika týdny, abych omrknul situaci, kde by se dalo víkendit.Ochotným průvodcem po této krásné části České Republiky, mi byl DoDo, který bydlí v nedalekých Semilech.

Pro náš 2 Xantia Víkend, jsme vyhlídli rekreační středisko s názvem A8 – Zelené údolí, které se nachází v obci s názvem Mladějov.Je to celkem veliká rekreační oblast s kapacitou kolem 180 lidí.Pro náš Víkend je to místo zcela ideální z důvodu velikého místa pro naše milášky, pódiem, kde může Alien plakat nad Activou a nebude sám, protože přibyl další Activak ze Semil, kterému se říká Dočkis, kapacitní jídelnou a ubytovacími prostory. Možnosti ubytování jsou zde velice uspokojující.Obdobně jako na Víkendu předchozím, je možnost dvoulůžkových nevytápěných podsadových chatek s elektřinou, následně pokračují chatky pro 2 + 3 (v oddělených místnostech) s elektřinou a tekoucí vodou.Pak chatky další, které mají i vlastní sociální zařízení. Pro sociálně nevybavené ubytování, je připraveno sociální zařízení centrální s toaletou i sprchovým koutem.
V areálu se též nachází nekrytý bazén, a hřiště.V tuto chvíli, je středisko v rekonstrukci, a mělo by v létě již fungovat.Nabízí se též možnost prodloužení „Víkendu“ o několik dní , a pro ty co nestihli dovolenou v jinou dobu, hezká rekreace.

V okolí je spousta zajímavých kulturních památek, kam je možno se podívat.Zmíním několik zajímavých, na prvním místě bych uvedl horu Kozákov, nevyšší místo Českého Ráje, odkud je za jasného počasí vidět velikou část Čech.Nachází se zde Restaurace (mají tam výbornou česnekovou polévku) a rozhledna.Nutno podotknout, že z tohoto místa startují „paraglajdisti“.Dalšími kulturními zajímavosti mohou být Trosky, Hrad Kost a v neposlední řadě také Prachovské skály. Nabízí se tu tedy různorodé kulturní vyžití.

V programu Xantia Víkendu bude rozhodně opět spanilá jízda, nadějné jsou i nějaké první náznaky o večerní kulturní akci.
Samozřejmě nebude chybět oběd, různé soutěže, prostor pro diskuze nad našimi „milášky“.No a jelikož rekreační středisko oplývá i nějakým tím hřištěm, možná dojde i na nějakou míčovou hru… (nebo opět hod koulí..?)…

Tím zatím k podzimnímu Třetímu „Xantia Víkendu“

Zdenek.hb