1. ostravský Xantia sraz – 5.3.2005

Autor: Holfi <xantiaclub(at)centrum.cz>, Téma: Srazy a setkání, Vydáno dne: 11. 03. 2005

2

Jak to všechno vzniklo…

Prostě jenom takový nápad sejít se s několika majiteli Xantií z Ostravy a okolí na pokec ohledně našich miláčků, vyměnit si zkušenosti, prohlédnout si auto toho druhého a pochlubit se tím svým.
Pak už stačilo jenom napsat místo a datum do fóra na www.citroeny.cz/forum/.

Jak to probíhalo…

Historicky první setkání majitelů Xantií v Ostravě se konalo 5.3.2005 v dopoledních hodinách na parkovišti u supermarketu Kaufland v Mriánských Horách. Byla sobota a počasí se zdálo příznivé, leč mrazivé.

3 Setkání nebylo nijak důkladně organizované, přesto byla hojná účast překvapením pro všechny přítomné majitele nádherných vozů značky Citroën, jakož i četné kolemjdoucí nakupující. Poměrně malý ohlas na internetu sliboval nevelkou účast cca 7-8 vozů. Jaké však bylo překvapení, když se na parkovišti postupně objevila dvacítka Xantií , jedno XM, jedna C4 a také jedna C5. Podle některých neověřených informací dokonce jeden účastník srazu přijel „bavorákem“.

1 Jak jsem předpokládal, žádný program nebyl zapotřebí, nebo vášnivě diskutující hloučky nad otevřenými kapotami svých vozů jasně napovídaly, že na oficiality si nikdo z citroënářů nepotrpí. Zapálená diskuse o spotřebě, různých malých i větších problémech a prohlídka vozů zvenku i zevnitř zabrala dobrou hodinu a půl. Přítomné C4 a C5 byly pro mnoho z nás vítaným zpestřením. Manželky a přítelkyně některých kolegů využily takto „zbytečně promarněný čas“ k užitečnějším nákupům .


Spanilá jízda…

5 Když už jsme byli všichni pořádně promrzlí a někteří z kolegů nás bohužel opustili se slovy, že musí hlídat děti apod., přišel Gregorius s nápadem, že bychom mohli protáhnout naše auta centrem města “spanilou jízdou“, zablokovat pár křižovatek dlouhou kolonou a nakonec udělat několik fotek přímo na ploše před Novou ostravskou radnicí. Nutno podotknout, že na tuto plochu je vjezd zakázán a pouze svatby mají to privilegium pořídit pár snímků s radniční věží v pozadí. Přesto jsme našich zbylých 17 vozů zaparkovali přímo pod okny primátora. S Gregoriusem jsme ještě rychle vyjeli na vrchol radniční věže a udělali několik snímků z ptačí perspektivy. Po několika skupinových fotkách jsme se opět společně vrátili do Mariánských Hor na dobrý oběd.

Příjemné zakončení…

8 Přestože se původní časový plán poněkud protáhnul, měli jsme v místní čínské restauraci připraven stůl a ochotný majitel s námi kromě jiného vtipkoval i na téma “Bóbika“. Jídlo si každý objednal podlé své chuti a nálady a je pravda, že někdo ho měl málo ostré, jiný zase moc. Myslím si ale, že nakonec všem chutnalo.
Během oběda se ještě jednomu z nás porouchalo auto, které bylo odpoledne opět opraveno za pomoci asi 12 lidí a jednoho nového akumulátoru. Rozešli jsme se kolem třetí hodiny odpolední s příslibem, že si takovýto sraz určitě brzy zopakujeme. Mnoho z nás také zvažuje účast na XV3, kde jistě bude více času na povídání i seznamování.

TAKŽE BRZY ZASE NASHLEDANOU. TOMBA.

4 6 7