Info O Xantia Víkendu 3

Autor: Holfi <xantiaclub(at)centrum.cz>, Téma: Srazy a setkání, Vydáno dne: 28. 03. 2005

plakat Jistě většina z vás ví, že v termínu 6 - 8.5.2005 proběhne již třetí Xantia Víkend. Místo, které jsme vybrali se nachází nedaleko Humpolce směrem na Pelhřimov. V tomto článku najdete mapku a fografie odboček jak pro směr z dálnice, tak pro směry od Pelhřimov a Havl.Brodu, dále je zde přihlašovací formulářa samozřejmě nástin programu, který se pro Vás snažíme připravit. Prosím vás, aby jste přihláškám věnovali patřičnou pozornost, protože přezdívky (nicky) pod kterými se zaregistrujete, budete mít po celou dobu pobytu na vizitkách, které dostanete při příjezdu.


O víkendu 18 - 20.3.2005 jsme se šešli jako přípravný štáb pro XV 3 v Motelu Bernard ve Starém Pelhřimově, kde jsme probírali program a zajištění XV 3. Byli jsme se podívat v Rekreačním zařízení Lenka - Kletečná, kde jsme s majitelem sjednávali podmínky pro ubytování a zajištění stravy. Jednání to bylo velice příjemné a po prohlídce prostorů i pokojů pro ubytování , jsme se shodli, že jsme nevybrali špatně. Jídelna i klubovna zajišují dostatečný prostor i kapacitu, takže tentokrát by se nemělo stát, že bychom se někde mačkali. Stravu jsme domlouvali jenom na sobotní oběd, kdy budou k dispozici dva druhy "hotovek". Mimoto nám samozřejmě budou k dispozici minutky a guláš :o).
Kapacita ubytování: V hlavní budově je 28 pokojů se třemi lůžky a možností přistýlky.Cena ubytování je 250,- za lůžko včetně snídaně v podobě švédských stolů. Podle počtu lidí, kteří zůstávali přes noc na minulém XV by měla budova stačit, ale kdyby ne, jsou k dispozici i bungalovy a chatky. Bungalovy a chatky mají nevýhodu, že nejsou vytápěné, ale domluvili jsme s majitelem,že není problém, pro ty kteří by chtěli chatku, vzít si s sebou nějaké malé elektrické přímotopy. Bungalovy mají přívod studené vody a WC. Cena bungalovu je 200,- Kč se snídaní při minimální počtu 5 osob na bungalov a chatka 150,- Kč se snídaní. Malí psíci jsou v budově povoleni, velké rasy jedině do bungalovu nebo chatky. Na zpáteční cestě jsme nemohli vynechat Kojčice u Pejřimova, protože se jelo těsně kolem.

… o časovém plánu XV3

Zároveň jsme také upřesňovali časový plán a program připravovaného XV.  Ten je následující:

1.den pátek 6. května –  Bude to neoficiální zahájení akce. Po příjezdu, zaregistrování a ubytovávání se večer sejdeme na večeři, po které bude následovat přátelské posezení a „pokecání“ o čem jiném, než o Xantiích.

2.densobota 7. května -  od rána bude opět probíhat registrace účastníků a to až do 11:00, na kdy je plánované oficiální zahájení 3. Xantia-víkendu.  Po celé dopoledne bude také probíhat kontrola vozidel pomocí diagnostického přístroje ELIT, používaného ve značkových servisech. Po oficiálním zahájení našeho jediného letošního Xantia-víkendu se společně naobědváme. Na výběr budou kromě minutek i dvě hotová jídla. Po obědě se seznámíme s trasou a cílem spanilé jízdy, která je pro mnohé z nás nejemotivnějším zážitkem z celého víkendu. Poté se opět rozejdeme ke svým autům, bude pokračovat diagnostika, začneme s výběrem té nejlepší Xantie -  Xantie roku 2005. Pro děti připraví Eda se svojí rodinou nějaké soutěže o drobné ceny  a  mezi 14:00 a 14:30 se vydáme na tolik očekávanou spanilou jízdu, jejímž cílem bude avizované čtvercové náměstí v Pelhřimově, kde se zdržíme přibližně hodinu a půl.  Z náměstí odjede naše kolona nazpět do rekreačního střediska, kde budeme pokračovat v tom, co jsme dělali po obědě – to znamená diagnostika, soutěže, volba Xantie roku, případně sklánění se pod kapotami našich miláčků. Pokud nás nezradí počasí, tak si na venkovním ohništi společně opečeme špekáčky a s ubývajícím světlem se přemístíme do jídelny, kde po společné večeři ukončíme program hlavního dne našeho Xantia-víkendu, vyhlásíme výsledky hlasování o Xantii roku a rozloučíme se s těmi, kteří z jakéhokoli důvodu nebudou moci s námi pokračovat ve večerní zábavě. O tu se postará kromě jiného i doposud nezaložený Xantia-band, což budete kromě guitáristy Òůmena a basisty Zdenka.hb i vy všichni, kteří si s sebou přivezete jakýkoli hudební nástroj, případně budete mít chu si jen zazpívat. A my ostatní, kteří neumíme hrát ani na hřeben a zpívat můžeme jen v případě sebeobrany, budeme hodnotit naše lásky – a plechové anebo „životní“.  Pokud se podaří zajistit i dataprojektor, tak v menším sále budeme promítat DVD z uplynulých XV a pro děti se asi i tentokrát najde nějaký vhodný film. K ránu asi někteří z nás půjdou do „peří“ a poté se probudí do posledního dne Xantia-víkendu.

3.den – neděle 8. května bude pro mnohé odpočinkový den, proto jsme nepřipravili na dopoledne žádný program. Dopoledne bude ponechané pro přípravu na odjezd domů. V poledne se ještě jednou vydáme na společnou jízdu, tentokrát na místo, kde jsme tento víkend naplánovali. Ano, pojede se do motelu Bernard ve Starém Pelhřimově. Zde si vybereme z široké nabídky vynikajících jídel a po obědě si  na parkovišti před motelem společně zatroubíme na odjezd a tím ukončíme snad vydařený 3.XANTIA-VÍKEND

… o lidech

Na letošní akci předpokládáme při příznivém počasí účast okolo stovky Xantií. Je to poměrně dost lidí, kteří se spolu sejdou na jednom krásném místě téměř uprostřed naší republiky. Proto bych chtěl všechny zúčastněné požádat o vzájemnou toleranci,  bez které se akce s takovýmto rozsahem jistě neobejde. Je pravděpodobné, že ne každý bude tomu či onomu natolik sympatický, že si spolu dají třeba pivko. Ale to neznamená, že při troše tolerance spolu nemohou například sedět u jednoho stolu.  Na loňských akcích jsme se stali jednou velkou a dobrou partou a tak bych si přál, aby to ve stejném duchu pokračovalo nejen letos, ale i do budoucna.  Zkrátka na naše akce nepatří jakékoli projevy arogance a nesympatie vůči ostatním. Stejně tak sem nepatří povyšování se nad ostatní například, jen kvůli novějšímu autu, většímu výkonu motoru, či jiným nesmyslnostem.  S tím také souvisí i předvádění síly svého motoru anebo jiné projevy skrytých závodnických pudů. Upozorňuji, že pokud někdo bude mít chu popíjet a potom ukázat jak umí jezdit, bude mít asi problémy a příště už nebude vítaným hostem, stejně tak jako ten, který by neovládl svoje emoce a choval se k ostatním nevhodným způsobem. Doposud se tak nestalo a všichni budeme rádi když se tak nestane ani do budoucna.  No  a když už se zde zmiňuji o lidech, tak bych rád poděkoval některým z nás, kteří se snaží pomoci s organizací naší společné akce. Jistě zde neuvedu všechny, kteří pomohli anebo pomůžou, ale i přes to bych jim rád poděkoval. Vlastyk bydlí v nedalekém Humpolci a proto od nás dostal některé úkoly které bezvadně zvládl. Například pro nás, kteří v autě nemáme GPS-navigaci připravil VFN (Vlastova Fotografická Navigace) díky které nemá nikdo šanci zabloudit.  Dalším, komu patří náš dík je Monro, který se úspěšně snaží zajistit Citroeňáckou výzdobu a docela se mu to daří. A co se týká výzdoby, tak musím zmínit i Citrouše a jeho milou manželku. Loni nám všem věnovali chlupaté přívěšky ke klíčům a letos nám vyrobí velkou vlajku Xantiaclubu.  Ještě díky Pájovi, který pro nás zajistil povolení k vjezdu na Pelhřimovské náměstí a Edovi a jeho rodině, kteří si vzali na starost uspořádání soutěží pro děti a asi nejen pro ně.  No a potom díky vám všem, kteří nám na místě pomůžete s organizací. Budeme to potřebovat.

….o organizaci

mapa Do několika bodů bych shrnul to, co se týká organizace Xantia-víkendu. Pro účast je potřeba se zaregistrovat a vyplnit potřebné údaje ve formuláři,  mimo jiné i jméno partnera který se XV zúčastní. To proto, abychom mohli připravit jmenovky. Po příjezdu podle popisu trasy  si na místě po zaplacení vložného ve výši 100,- Kč za auto, vyzvednete jmenovky, označení auta a hlasovací lístek do soutěže o Xantii roku. Poté se ubytujete a můžete se začít bavit, tak jak je to popsané o několik odstavců výš. Zároveň bych požádal vás, kteří tu možnost máte, o obstarání nějakých drobností coby ceny do různých soutěží – jedná se především o různé reklamní předměty a podobně. Ještě bych chtěl upozornit, že cena diagnostiky ELIT je 250,- Kč. Vzhledem k tomu, že ve značkovém servisu to stojí 600,- a víc, si myslím, že je to cena velice příznívá.

Registrace - zde najdete formulář pro přihlášení na XV 3. V tomto formuláři jdou upravovat údaje, popřípadě jde i smazat vaše registrace. Věnujte prosím pozornost instrukcím na formuláři a vyplněným údajům.

Registrace nového účastníka
Úprava údajů
Smazání registrace

V případě, že by vám nešlo zaregisrovat pište na tuto adresu všechny údaje stejně jako jsou ve formuláři a já vám registraci založím.


VFN - Vlastykova Fotografická Navigace

Sjezd D1 od Prahy Sjezd D 1 od Brna Průjezd Humpolcem od Havl.Brodu


Podjezd D 1 od HB Odbočka Onšovice od Humpolce Odbočka Onšovice od Pelhřimova


Průjezd Onšovice na Kletečnou Kletečná Průjezd Kletečná u kapličky


Odbočka Kletečná za kapličkou Výjezd z Kletečné před odbočkou k ubytování


Holfi a DoDo