Rozebrání dveří

Autor: MiraCB <braunm(at)seznam.cz>, Téma: Články a návody, Vydáno dne: 02. 02. 2006

Potřebujete-li vyměnit zámek dveří ( když vám například přestane fungovat zavírání dálkovým ovladačem, jako se to stalo mě), nebo vyměnit zrcátko, musíte rozebrat dveře. Protože jsme s MírouCB dělali výměnu zámku, při které jsem pořídil pár fotek, požádal jsem ho, aby pro nás udělal jednoduchý popis postupu jak na to.
Rozebrání dveří

1, vyndat zajišovací tlačítko zámku – tenkým šroubovákem zatlačit zajišovací výstupek a současně táhnout tlačítko směrem nahoru.2, vytočit šroubek, který drží panel ovládání oken a zrcátek. Šroubek je zespoda u madla.

 

3, za tímto panelem jsou dva šrouby. Ty vytočit.4, dva šrouby jsou pod madlem dveří, taky vytočit5, šroubovákem vypáčit kryt reproduktoru, za ním jsou 3 šrouby. Reproduktor se nevyndává.

 

6, tapecírunk je nyní jenom nacvaknutý, stačí pouze rukou sundat. Pozor v rohu u zajišovacího tlačítka, aby se nevytrhnul.

  


Kdo má okna na kličku, (nebo u zadních dveří) tak se klička jenom stáhne, není nijak zajištěná

Demontáž celého zrcátka

1, odstrojit dveře, viz. nahoře
2, u elektrického odpojit konektory, kterým je zrcátko připojeno – konektory jsou pod šedivou izolační vložkou u mechanických moc nevím, snad to někdo doplní (mám za to, že jsou tam dva vruty, které toto ovládání drží)
3, nad tapecírunkem ( naproti zrcátku) v rohu dveří se vyndá plastový trojúhelník – je jenom nasunutý, pod ním jsou vruty.
4, vytočí se 5 vrutů, které drží zrcátko a celé zrcátko se vytáhne.

Montáž je obrácený postup demontáže, jediný zádrhel je se zajišovacím tlačítkem, protože když ho nasadíte špatně, nebudou se vám zamykat dveře a nebo nebude tlačítko držet.