Montáž dálkového ovládání jablotron

Autor: Holfi <xantiaclub(at)centrum.cz>, Téma: Články a návody, Vydáno dne: 13. 03. 2006

Hašula mi poslal tento návod na montáž dálkového ovládání Jablotron do X1. Poslal mi to již dávno, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Protože se po tom někdo zase sháněl, přidávám sem nyní .

Tak tedy k vlastnímu návodu, který je udělán, že napojil nové ovládání u snímače infra na stropě. Já jsem kdysi měnil ovládání také, ale mě to zapojoval Dodo mezi sedačkama k řídící jednotce centrálu.

Nejdřív jsem sundal čalouněný kryt s infra prijímačem.
Na konektoru k originálnímu infra DO je 5 drátů.
Pořadí mám takhle 1 modrý, 2 modrý, 3 modrý, 4 oranžový, 5 šedý.
Na 1 modrý připojit rudý od jablotronu což je +.
Na 2 modrý připojit modrobílý od jablotronu což je výstup odemykací.
Na 3 modrý připojit černobílý od jablotronu což je výstup zamykací.
Na oranžový připojit modrý od jablotronu což je výstup z klíčku 12 V při zapnutém zapalování.Zabraňuje zamknutí vozidla ovladačem za jízdy.
Na šedý připojit černý z jablotronu což je -.
Dále jsem spojil bílý z jablotronu s černým z jablotronu je to funkce znovuuzamčení - tímhle se zablokuje jinak se bude auto zamykat samo.
A poslední mezi fialový + a černý - z jablotronu jsem zapojil malou sirénku .Ten fialový se má spojit s blinkrama ,ale na to jsem byl línej, tak jsem tam dal tu sirénu. 2x houkne odemčeno a 1x zamčeno vypadá to pak jako když je v autě alarm.
Teď se to všechno nacpe mezi střechu a čalounění tak aby to nedrnčelo za jízdy a zavře se zpátky kryt. Takhle zůstane funkční i původní dálkové ovládání. Je to práce na 5 minut.


Hodně zdaru všem přeje Hašula. годжи отзывы