Informace o Xantia Víkendu 4

Autor: DoDo <(at)>, Téma: Články a návody, Vydáno dne: 18. 04. 2006

Jak jistě většina z nás už dávno ví, letošní v pořadí již čtvrtý Xantia-víkend proběhne v termínu od pátku 5.května do neděle 7.května a to i s možností tento víkend si prodloužit o pondělí 8.května, kdy je státní svátek a tudíž pro většinu z nás i další volný den. Avšak ještě před několika dny nebylo zcela jisté, kde se XV4 uskuteční. Od soboty 15.dubna už je známé i místo, kde se letos sejdou nejen majitelé Citroenů Xantia, ale i všichni, kteří chtějí strávit jeden jarní víkend v naší stále se rozšiřující partě.
Připomínám, že není podmínkou přijet jen Xantií. Nikdo se na vás nebude tvářit jako na vetřelce, když přijedete jiným autem než Citroenem, pouze musíte počítat s tím, že se vaše auto může stát pro některé z nás „nestravitelným„ a tak ho trošku poupravíme. Stalo se to už loni, proč by se něco podobného nemohlo přihodit někomu i letos. Zkrátka přijet může kdokoli, kdo splní dvě základní podmínky pro svoji účast na této akci.

Pravdivě a úplně vyplní přihlašovací formulář mimo jiné i jméno partnera (nemusíte psát příjmení) který se XV zúčastní. To proto, abychom mohli připravit jmenovky. Po příjezdu podle popisu trasy  si na místě po zaplacení vložného ve výši 100,- Kč za auto, vyzvednete jmenovky, označení auta a snad i pár upomínkových předmětů. Hodně nám pomůže, když si budete při příjezdu pamatovat číslo (ID) Vaší registrace. Při příjezdu dostanete konzumační lístek s číslem vaší registrace, který při odjezdu odevzdáte i kdyby jste nekonzumavali žádné jídlo ani nápoje.

Přijede na tuto akci a nebude se zde chovat jakkoli nevhodně, například hrubě nebo arogantně k ostatním. Sejde se společně velký počet lidí, takže je jasné, že ne každému budou všichni maximálně sympatičtí, proto vás tímto prosím i o jistou dávku tolerance. Tím ale nechci říct, že se zde bude tolerovat jakákoli hrubost!
Asi už netrpělivě hledáte řádek, kde se objeví místo konání XV4. Nebudu vás tedy napínat, letos se nám i výběr protáhl o dva týdny, takže další zdržování by asi nebylo na místě.

Xantia Víkend 4 se uskuteční v rekreačním středisku Štědronín, které leží na břehu Orlické přehrady.

Jedná se o poměrně velký areál, kde nám provozovatelé splnily naše tři nejdůležitější požadavky:

Umožní v areálu zaparkovat velké množství aut. Jako parkoviště je vyhrazeno fotbalové hřiště!

I druhý náš požadavek je zde splněný. Jsou to ubytovací kapacity, k dispozici máme tři možnosti ubytování.

Dvou až čtyřlůžkové pokoje v dvoupodlažní budově. Zde je cena za lůžko a noc 170,- Ubytování zde je určeno výhradně pro rodiny s dětmi nebo pro starší či invalidní účastníky (Alien, na obrázku, si poranil nohu při kolaudační akci na Štědroníně) .
Pětilůžkové vytápěné chatky „Šumavanka„ s cenou za lůžko a noc 170,- Zde jsou dvě malé ložnice se dvěmi lůžky, společná místnost s jedním lůžkem, malou vybavenou kuchyňkou a sociální zařízení. Tyto chatky je nutné obsadit minimálně čtyřmi osobami, nebo doplatit volné lůžko
Nevytápěné dřevěné chatky se čtyřmi lůžky. Cena chatky je 400,- což při plném obsazení představuje 100,- za lůžko. Jedná se o levné ubytování a tomu odpovídá i to, že v chatce není sociální zařízení.
RS Štědronín splňuje i třetí z našich požadavků a tím je dostatečná kapacita sálu nejen pro stravování, ale především pro večerní posezení. Jenom malé upozornění - vzhledem k předpokládanému počtu účastníku si budeme muset pro pití chodit k baru sami.  A když už píšu o stravování, uvádím zde i jídelní lístek, který pro nás provozovatel připravil:

Pátek: večeře Vepřová pečeně, knedlík a zelí 65,-

Sobota: snídaně Obložený talíř, pečivo, česnečka 45,-

oběd Smažený vepřový řízek, brambor m.m. 65,-

večeře Hovězí guláš, houskový knedlík 65,-


Neděle: snídaně Obložený talíř, pečivo, gulášová polévka 50,-

Kromě uvedených jídel budou k dispozici minutky, nebo i studená kuchyně, například nakládaný hermelín, utopenci aj. A pro ty, kteří posedí v sobotu večer o něco déle je jako půlnoční večeře objednaný tradiční gulášek s chlebem.

Jo a málem bych zapomněl na to nejdůležitější! A tím je Gambrinus 10 za 16,-

To byly základní informace o místě konání letošního XV-4 a teď k programu, který jsme připravili.

Oficiální zahájení je plánované na 11:00 v sobotu 6. května. Prosíme všechny účastníky, aby pokud možno přijeli nejpozději do jedenácté hodiny! Jak ale asi většina z nás ví, tak neoficiálně každý XV začíná již v průběhu pátku, kdy se sjíždějí první účastníci a v pátek večer je nás na místě více než polovina přihlášených, probírají se naše úspěchy, řeší se naše problémy, zkrátka se dobře bavíme a nakonec skončíme s hlavami skloněnými pod kapotami.

Zde uvádíme alespoň zjednodušený program letošního XV

Pátek v průběhu celého dne příjezdy, registrace a ubytovávání účastníků, diskuse, večeře (vepřová pečeně, knedlík a zelí) a pokračování v diskusi. Asi přesvědčíme i Òůmena s Jackiym aby nenechávali své kytary v autě.

Sobota 9:00 – 10.00 Snídaně (Obložený talíř, pečivo, česnečka)

11:00- 13:00 Oběd (Smažený vepřový řízek, brambor m.m.)

14:00 - 15:00 Odjezd kolony na spanilou jízdu. Tentokrát jsme nezvolili žádný cíl jízdy, pojedeme třicetikilometrový okruh, kdy mimo jiné pojedeme ve výšce cca 50ti metrů nad hladinou Orlické přehrady po 543 metrů dlouhém Žďákovském mostě, který byl při svém dokončení největším jednoobloukovým mostem na světě.

Po návratu kolony se opět rozeběhnou diskuse, děti zabavíme projekcí filmů nebo nějakými hrami a soutěžem o ceny. Pohár Xantii roku 2006 od nás převezme jistě hrdý majitel vítězné Xantie, kdo bude chtít, zúčastní se debaty na téma tuning, ve které vystoupí naši známí „tuňáci„ Dočkiss a Warri, kteří zájemcům sdělí své zkušenosti s úpravami Xantií a zároveň na svých vozech předvedou jak úpravy vypadají v praxi. (PS Warri to ještě neví :o) Dále Alien připraví přednášku na téma hydraulika ve Xantii. Stejně jako v minulých letech, tak i letos bude možnost nechat si za velice přijatelnou cenu své auto zkontrolovat pomocí diagnostického přístroje ELIT, který se používá ve značkových servisech.Ještě bych chtěl upozornit, že cena diagnostiky ELIT je 250,- Kč. Vzhledem k tomu, že ve značkovém servisu to stojí 600,- a víc, si myslím, že je to cena velice příznívá.

Po večeři (Hovězí guláš, houskový knedlík) se rozjede program, jehož hlavním účastníkem bude především vy všichni a již tradičně náš Xantia-band.

Neděle Od půlnoci do ranních hodin pokračování sobotního programu

Dopoledne snídaně, loučení s odjíždějícími, v poledne oběd,…

Večer – klidné posezení všech, kteří si letošní XV prodlouží i o pondělí, kdy je státní svátek.

Pondělí Odjezd posledních účastníků, čímž definitivně skončí jediný Xantia-víkend, který se v roce 2006 koná.

Dále bych ještě chtěl požádat všechny, kteří mají možnost přivézt jakékoli třeba reklamní předměty, aby nám jich několik věnovali, využijeme je jako drobné ceny do soutěží, třeba pro naše děti nebo manželky. Taky prosím všechny, kteří umí hrát a mají jakýkoli hudební nástroj, aby ho vzali s sebou a zapojili se do večerního programu.

Všem, kteří se zúčastní této akce přejeme příjemně strávený víkend a šastnou cestu nejen na Xantia-víkend, ale také domů. Také děkujeme všem, kteří pomůžou s uspořádáním této akce. Nechci zde nikoho jmenovat, protože bych nerad na někoho zapomněl.

Registrace - zde najdete formulář pro přihlášení na XV 4. V tomto formuláři jdou upravovat údaje, popřípadě jde i smazat vaše registrace. Věnujte prosím pozornost instrukcím na formuláři a vyplněným údajům.

Protože registrace byla již uzavřena, není zde již možnost dostat se k formuláři.


V případě, že by vám nešlo zaregisrovat pište na tuto adresu všechny údaje stejně jako jsou ve formuláři a já vám registraci založím.

Mapka ukazuje místo kde se rekreační zařízení Štědronín nachází.DetailSměr od Mirotic a Čimelic.

 

Směr od Milevska