8. Mezinárodní Xantia Víkend

Autor: Seki <(at)>, Téma: Články a návody, Vydáno dne: 30. 05. 2010

Přátelé, 8. Xantia Víkend je za námi a já bych Vám všem touto cestou rád poděkoval za účast.

Sjelo se nám 49 aut a celkem se zúčastnilo 108 lidí.

Počasí vcelku ušlo i když ke konci května by se dalo očekávat více sluníčka a méně vody. Ale nakonec jsme si užili i toho...

Vše začalo v pátek, kolem desáté hodiny, kdy jsme s Mackem dorazili na místo a začali vybalovat. Nejdříve ze všeho šla na stožár vlajka, aby bylo jasné, kdo tady bude po tři dny vládnout :) a po nezbytných přípravách už jen čekání na členy, kteří „tady už musí každou chvíli být“… Byli... Něco po druhé hodině přijel první a během odpoledne až do pozdního večera jsme se nestačili zastavit. (našim polovičkám patří velký dík za pomoc u registrací).

Fakt je, že letos byl trošku problém s parkováním, ale nic, co by xantiáci nezvládli :)

Pátek jsme zakončili klábosením do brzkých ranních hodin s přáteli které jsme už znali, ale i s těmi, kteří se srazu zůčastnili poprvé.

V sobotu na desátou hodinu bylo připraveno oficiální zahájení srazu. Paní Vojtová s kolegou z Besipu, kteří na sraz přijeli udělat dopravní a zdravotnickou „osvětu“ nám po uvítání rozdala testy a my se dali do vyplňování. Ze začátku trošku nesměle, ale za chvíli se utvořilo několik skupin a vrhli jsme se neohroženě do soutěže. Test byl pro děti a jak někdo trefně poznamenal – podle toho
dopadl :)
 Po obědě, který byl díky MS v hokeji o hodinu dříve, jsme vyrazili na spanilou jízdu, kterou pro nás letos vybrali (a musím říct, že perfektně) PaM s Mackem.
Spanilka se letos vydařila i přesto, že se jí vinou dobrého moku zůčastnilo jen 40 vozů. Rád bych vyzdvihnul chování všech zůčastněných – byla to naprosto pohodová jízda a věřím, že si jí každý užíval. Díky zvlněnému terénu se nám dostalo neopakovatelných zážitků z pohledu na kolonu Xantií ladně plujících krajinou.
Po návratu ze spanilky nám paní Vojtová prozradila výsledky, rozdala ceny a kdo chtěl, tak si šel zasoutěžit v „xantiáckých“ disciplínách jako byl hod hydr. koulí, pneumatikou, nebo tahání xantie na laně.
Kdo nechtěl, mohl jít do jídelny sledovat hokejový zápas. Soutěží se ale nakonec zůčastnili i „hokejisté“, kteří k tomu využili přestávek v zápasu, díky čemu byla účast víc, než hojná. Po skončení soutěží pro dospělé následovali soutěže pro děti, kterých se nakonec zůčastnili i dospělí a všichni se u nich výborně bavili.
Následovalo vyhlášení výsledků a předání cen, které nám věnovali sponzoři.
K večeru nás opustili ti, kteří měli jiné povinnosti a ostatní se věnovali „volné zábavě“ až do rána :)
Neděle, jak už to bývá byla ve znamení loučení...Zatlačili jsme slzu v oku a slíbili si, že za rok se určitě sejdeme znovu.
 Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se srazu zůčastnili a v této uspěchané době si vyhradili čas na setkání s přáteli a fandy našich „houpaček“, dále sponzorům akce, kterými letos byli: Citroën ČR, Alpa, a.s., Besip a v neposlední řadě paní Rašovské s rodinou za vynikající přístup, výborné jídlo a pití.
Díky Vám všem to byl nádherně strávený víkend plný setkání, zážitků, legrace a dobrého pití, který si jistě většina z nás ráda příště zopakuje.

Poděkování:
http://www.citroen.cz
http://www.alpa.cz/
http://www.ibesip.cz