XIII. Xantia víkend – shrnutí

Autor: Dajfid <(at)>, Téma: Srazy a setkání, Vydáno dne: 22. 08. 2016

Vážení přátelé, Xantia víkend je již nějakou dobu za námi, tak mi dovolte omluvit se za prodlení s článkem, ale kvůli pracovním povinnostem mi napsání článku trochu více trvalo. Především bych chtěl všem moc poděkovat za účast. Abychom si připomněli a nezúčastněným popsali jak celý víkend probíhal, tak to nějak stručně shrňme.


Letošní víkend i přez zkušenosti z dvou předešlých mi dal snad nejvíce zabrat. Jelikož odpadl jeden z hlavních minulých sponzorů, tak dalo docela dost práce sehnat drobnosti aby každý něco měl. Ale nakonec se podařilo. V tomto směru chci poděkovat RomanoviJC za předměty, které ovezl aniž bych to čekal. A když už jsme u toho děkování, nesmím zapomenout za nádherný dort, který dovezl BlackDawn a jeho ženě Janě, která ho vyrobila a nevím jestli lépe vypadal nebo chutnal, protože ani z jednoho pohledu neměl chybu.

V pátek kolem poledne jsem dorazil do kempu následován Evčou v zapůjčené DS3 cabrio 1,6THP 121kw v žluto černé kombinaci. V kempu už byl BlackDawn (Míra) a Roman. Pověsili jsme opět vlajky Citroën. Za chvíli se začal sjíždět zbytek účastníků. Děvčata odjela na exkurzi do nedalékého Domu vody, odkud se vrátily plné zážitků a nových informací. Během pátku proběhly testovací jízdy DS3kou. Okolo 22.hodiny bylo pro všechny připravené překvapení v podobě cca 2 minutového ohňostroje.

V sobotu ráno jsme se nasnídali, přivbítali další účastníky. Zetůrek (Jirka) s Dančou a malým Vítkem chtěli jet na projížďku DS3, ale nepovedlo se hned na poprvé dostat autosedačku dovnitř, ale až přes staženou střechu vrškem auta se povedlo. Dál jsme měřili objem kufru, kam se Mevi v pohodě vešel i přem miniatůrní vstupní otvor. Odpoledne před 14. hodinou jsme se vydali na spanilou jízdu, tentokrát s cílem rozhledna Bohdanka v Bohdanči. Naše kolona vzdbuzovala rozruch a rybářů a školního výletu. Zaparkovali jsme pod rozhlednu a hurá přes těch 200 schodů nahoru, okdud se nám vyskytl krásný pohled na všechny Xantie, ale i na okolní panoramata. Rozhlednu jsme opouštěli za zvuku hromů a na cestu zpět nás doprovázel d隝 (jak jinak taky). Po příjezdu do kempu se předaly ceny všem co malovali Xantie a všem dvoum dětem. Ostatní ceny se rozdaly v různých kategoriích a zbytek formou tomboly. Vzhledem k tomu, že jsem měl koupený pohár a jeden vyrobil také BlackDawn (Míra) hlasovalo se jak pro Xantii, tak i pro C5, kterých dorazilo také dost. V kategorii C5 vyhrál MíraCB, který následně vyhlásil a předal pohár za Xantii roku. Já jsem cenu nemohl předávat, protože jsem ji musel převzít. K mému překvapení při sčítání hlasů jsem tuto kategorii letos vyhrál já (Dajfid). Chtěl bych tedy ještě jednou všem poděkovat a nebral bych to jako cenu za nejlepší nebo tak něco, protože Meviho nebo Bogoranova Xantie byly hned v závěsu a další zaslouží také uznání. Ceny si přesto moc vážím a vím, že od mnohých hlasujících to byl i díky za poslední tři srazy a aby mi to nebylo líto. Ještě jednou díky.

Po vyhlášení jsme zkoukli DVD z předešlých srazů a já prvně ochutnal tu legendární Kofilu za odborné instruktáže Mamuta, MíryCB a RomanaJC.V neděli ráno se nám pomalu ale jistě rozjel zbytek Xantiáků ke svým domovům a do posledních chvil vydrželi jako každý rok Sima, Zeturek, MiraCB, BlackDawn, Vertigo a já. Jako už každý rok jsme se vydali na dvoupatrový most u Vojslavic, kde jsme se vyfotili a vyrazili zase domů.

Letos se sjelo celkem 23 posádek a zavítalo mezi nás i jedno Xmko.

Ještě jednou děkuji BlackDawnovi, RomanoviJC a všem co jste přijeli, bylo to s vámi moc fajn a určitě bude zase. Dál díky Martině, Františkovi a kuchaři Jiřímu z kempu Radost, kteří se o nás celý víkend starali. V neposlední řadě patří velké díky Citroënu ČR za materiální podporu a zapůjčení DS3 Cabrio a Auto Babiš Mnichovice za materiální podporu.

Všem přeji mnoho šastných kilometrů a krásných chvil do příštího srazu.

Díky Dajf

Fotky zde http://xantiaclub.rajce.idnes.cz/Xantia_vikend_13/